Czy warto korzystać z lombardu?

Czy warto korzystać z lombardu?

Read Time:3 Minute, 41 Second

W obecnych czasach zapewnienie zarówno sobie jak i także swojej rodzinie finansowej stabilności, zwłaszcza w obliczu wydatków nieprzewidywalnych, może okazać się nie lada wyzwaniem. Z tego właśnie powoduje finansowe wsparcie bywa niejednokrotnie na wagę złota. O ile nie każdy sobie może pozwolić na zaciągnięcie jakiejś pożyczki w banku, to o wiele łatwiejszy mamy dostęp do gotówki w lombardzie. A jak funkcjonują firmy tego typu oraz czy warto z ich usług tak naprawdę korzystać?

Zasady działania lombardów

Zasady, na których pożyczki lombardowe funkcjonują są bardzo znane i praktykowane tak naprawdę nie od dzisiaj. Są praktykowane od wieków. Lombardy przetrwały do dzisiejszych czasów i cieszą się obecnie popularnością niesłabnącą. A jak dokładnie działa lombard? Jego działalność opiera na oferowaniu gotówki pod zastaw wartościowych przedmiotów. Wartość konkretnej rzeczy przy tym ma kluczowe znaczenie. Od nich właśnie zależy to jaką kwotę pożyczkobiorca uzyska. Renomowane lombardy oferują bardzo różne formy finansowego wsparcia. Przede wszystkim lombard w Warszawie oferuje skup przedmiotów, dzięki czemu w lombardzie można sprzedać rzecz oraz uzyskać za nią kwotę adekwatną do wartości konkretnego przedmiotu. Jest to najlepsza opcja dla wszystkich osób, które dysponują dobrami niepotrzebnymi. Mogą to być telefony komórkowe, biżuteria czy też sprzęt AGD lub RTV. Jeśli nie chcemy jednak się pozbyć jakiegoś przedmiotu na zawsze, oddać go możemy pod zastaw i na tego podstawie otrzymać od ręki gotówkę. Pożyczka zostać może udzielona pod zastaw kamieni szlachetnych, złota, nieruchomości czy też biżuterii. Tego typu rzeczy o dużo większej wartości oddaje się pod zastaw, a w zamian uzyskujemy gotówkę potrzebną. Jest to taka pożyczka, która zazwyczaj jest krótkoterminowa. Jest przyznawana na tydzień czy też na miesiąc. Jeśli w terminie umówionym spłacimy pożyczkę, to przedmiot zastawiony stanie się znowu naszą wartością. Ważne jest to, aby daną rzecz wykupić przed upływem czasu, który jest określony w umowie.

Zalety korzystania z lombardu w Warszawie

A dlaczego lombardy cieszą się popularnością niesłabnącą i z powodzeniem konkurują z bankami? Wynika to przede wszystkim z łatwości uzyskania potrzebnego akurat wsparcia finansowego. Korzystając z usług, które oferuje lombard nie musimy dopełniać zbyt wielu formalności co jest niezaprzeczalnie kolejną zaletą. Nie musimy także okazywać żadnych zaświadczeń o zarobkach. W zupełności wystarczy, że weźmiemy ze sobą dowód osobisty oraz przedmiot, który zamierzamy zastawić. Dzięki temu gotówkę w zasadzie otrzymujemy od razy do ręki. Nie ma tutaj miejsca na zbędną zwłokę. Od razu otrzymane pieniądze możemy przeznaczyć na całkiem dowolny cel. Jest to na pewno nieoceniona pomoc w sytuacjach życiowych niezmiernie trudnych.

A czy są jakieś wady?

A czy lombard i korzystanie z niego ma jakieś wady? W zasadzie nie ma niczego na świecie idealnego. Wszystko ma jakieś wady. Jedna rzeczy mają mniejsze wady, a inne większe. Niestety lombard także bez wad nie jest. Niestety pożyczki w lombardzie uchodzą za bardzo drogie oraz niekorzystne. Mimo tego wielu konsumentów w zasadzie każdego dnia się decyduje oddać pod zasad przedmioty posiadane i podpisać specjalną umowę pożyczki w lombardzie. Czasami nie mają innego wyjścia. Co więcej musimy mieć świadomość, że pożyczki w lombardzie są udzielane tylko i wyłącznie pod wspomniany już zastaw. Nie dla każdego niestety taka forma zabezpieczająca jest możliwa do spełnienia. Jakby tego było mało, pożyczka udzielona może być w takiej kwocie, na którą pracownik lombardu przedmiot zestawu wyceni. A jak wiemy doskonale w praktyce wycena zwykle jest niestety zaniżona i jakby tego było mało naprawdę znacznie. Dodatkowo także musimy wspomnieć, że pożyczki w lombardzie są stosunkowo zwykle bardzo drogie. Poza wysokim oprocentowaniem istnieje również sporo kosztów dodatkowych. Co więcej ich okres spłaty jest bardzo krótki. Standardowo jest to okres 31 dni. W przypadku nieuregulowania należności w terminie wyznaczonym zastawione dobro do razu się staje własnością nie naszą, a wierzyciela. Jest to spore ryzyko jak i także spory minus lombardowych pożyczek.

Podsumowanie

Mimo pojawiających się wad wciąż wiele osób decyduje się na korzystanie z lombardu. Co więcej są z pewnością wśród nas osoby, które z usług lombardu korzystają bardzo często oraz cyklicznie. Musimy także mieć na uwadze, że lombard czasami okazuje się naszą przysłowiową „deską ratunkową”. Dobry lombard w Warszawie jest przyjazny dla swojego klienta. Pamiętajmy, że w lombardzie pracują tylko ludzie i zawsze możemy dojść do ceny ostatecznej jak i także do innych ustaleń, które zaspokoją każdą stronę. Warto jednak zadbać, aby trafić na dobry lombard. W innym wypadku możemy się współpracą rozczarować. Wybierajmy zatem lombard z doświadczeniem, który nie tylko przez lata działa na rynku, ale także ma dobre opinie w sieci. Opinie na pewno są dobrym wyznacznikiem. Według opinii kierujemy się i tak naprawdę podejmujemy decyzję ostateczną.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %