Dlaczego warto postawić na domy drewniane?

Read Time:3 Minute, 54 Second

Posiadanie własnego domu lub mieszkania jest marzeniem setek tysięcy Polaków. Sytuacja na rynku mieszkaniowym od lat nie ulega żadnej zmianie. Nowe mieszkania i domy są niezwykle drogie, przez co na jego zakup mogą sobie pozwolić tylko nieliczni. Ci, którym uda się uzyskać kredyt hipoteczny, muszą go później spłacać przez bardzo wiele lat. Okazuje się jednak, że jest alternatywa dla tradycyjnych domów murowanych http://www.drewnokonstrukcyjnec24.pl/. O co chodzi? Mowa tutaj oczywiście o domach drewnianych. Niniejszy artykuł to swego rodzaju kompendium wiedzy na temat korzyści wynikających z zainwestowania w domy drewniane. Zapraszamy do lektury!

Budowa domów w Polsce – aktualne statystyki

Jak pokazują wszystkie ogólnopolskie statystyki, domy murowane cieszą się zdecydowanie największą popularnością. Aż 90% budowanych domów to domy o konstrukcji tradycyjnej, czyli murowanej. Zwolennicy tego typu rozwiązań podkreślają, że domy murowane oparte są na bardzo solidnych i trwałych konstrukcjach, czego według nich absolutnie nie można powiedzieć o domach drewnianych. Czy rzeczywiście taka jest prawda?

W ciągu kilku ostatnich lat domy drewniane https://domyhbe.pl/pl/domy-z-drewna-klejonego cieszą się sukcesywnie coraz większą popularnością. Mowa tutaj zarówno o domach z bali jak i tych szkieletowych. Wbrew temu, co sądzą ich zagorzali przeciwnicy, komfort mieszkania w tego typu domach w niektórych przypadkach może nawet przewyższać ten oferowany przez domy murowane. Jak to wszystko jest możliwe? O tym opowiemy Państwu w kolejnej części tego poradnika.

Najważniejsze atuty domów z drewna 

Jakie są najważniejsze zalety domów drewnianych? Ich największy atut to oczywiście materiał, z których się je wykonuje, czyli drewno. O co konkretnie chodzi? Drewno, z którego produkuje się tego typu domy, może zapewnić nam w pełni oryginalny, niepowtarzalny mikroklimat, którego nigdy nie uświadczymy w tradycyjnym domu murowanym. Uwarunkowane jest to przede wszystkim tym, że takie domy drewniane posiadają pełną, stuprocentową zdolność do tego, aby poziom wilgotności w pomieszczeniach regulował się niejako w sposób automatyczny. 

Ściany wyprodukowane z drewna potrafią oddychać w sposób w pełni naturalny, dzięki czemu para wodna przenika w sposób w pełni swobodny między wnętrzem domu a całym jego obrębem. Poruszanie się ciągłe pary wodnej powoduje, że możliwa jest rezygnacja z systemów paroizolacji. To z kolei powoduje, że koszty wybudowania domu drewnianego są znacznie niższe niż domu murowanego. Jeśli komuś zależy na jak największym obniżeniu kosztów budowy domu, z całą pewnością powinien sięgnąć po domy drewniane. Drewno jest w stanie zagwarantować bardzo dobrą izolację termiczną, co z kolei przekłada się również na znaczące zmniejszenie kosztów ogrzewania http://www.drewnokonstrukcyjnec24.pl/drewno-konstrukcyjne-poznan/. Jak widać, inwestycja w domy drewniane nie jest pomysłem egzotycznym, a wręcz przeciwnie. Każdy, kto postawi na domy drewniane, z pewnością nigdy nie będzie żałował podjętej przez siebie decyzji. Liczba korzyści wynikających z zainwestowania w domy drewniane, jest naprawdę ogromna! 

Drewno, czyli materiał w 100% przyjazny dla środowiska naturalnego 

Drewno to materiał, który w pełni jest przyjazny dla środowisko naturalnego. Z czego to wynika? Wynika to oczywiście z tego, że cały proces pozyskiwania tego surowca oraz jego późniejsze obrabianie nie przyczynia się do znacznej emisji dwutlenku węgla oraz szeregu innych bardzo groźnych zanieczyszczeń. Tego oczywiście nie można powiedzieć o materiałach tradycyjnych typu cegła czy cement, przy których produkcji emitowane są znaczne ilości tego rodzaju szkodliwych elementów. 

Budowa domu drewnianego https://domyhbe.pl/pl/budowa-domow-drewnianych-lodzkie jest również nieporównywalnie krótsza niż w przypadku tradycyjnego domu realizowanego w oparciu o elementy ceglane. Budynki składane z drewna stawia się maksymalnie trzy miesiące, jednak w sytuacji, gdy nasz dom tworzy się z już gotowych prefabrykatów, wówczas domy drewniane można postawić nawet w… kilka dni! Niemożliwe? A jednak! Proces budowania domów drewnianych jest niezwykle krótki z racji tego, iż jest to technologia określana przez ekspertów jako sucha. Co to oznacza? Podczas budowania domów z drewna nie ma mowy o jakichkolwiek przerwach technologicznych z powodu wysychania betonu. Prace budowlane związane ze stawianiem domku drewnianego bez przeszkód można realizować zarówno zimą jak i latem. Pora roku nie ma w tym względzie absolutnie żadnego znaczenia!  

Ogromna liczba oszczędności 

Wybudowanie domu drewnianego to niewiarygodnie duża liczba oszczędności. Masa takiego domu jest o wiele niższa niż domu murowanego. Mniejsza masa umożliwia wybudowanie w takim miejscu, w którym wybudowanie domu ceglanego z różnych względów technicznych byłoby całkowicie niemożliwe. Ponadto, opisywana tutaj technologia pozwala na zastosowanie znacznie cieńszych ścian zewnętrznych, które dodatkowo nie wymagają również inwestowania w specjalną izolację termiczną. Ten fakt przekłada się na to, że domownicy mają znacznie większą powierzchnię użytkową do zagospodarowania niż w przypadku, gdyby budowali dom murowany. Wszyscy eksperci podkreślają, że popyt na domy drewniane w najbliższych latach będzie rósł jeszcze szybciej. 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %