Dobór odpowiedniej sukni ślubnej do figury

Read Time:3 Minute, 36 Second

Każda kreacja powinna zostać dopasowana do prawidłowego typu sylwetki. Zasada ta obowiązuje również w przypadku sukni ślubnych. Tym bardziej, że suknia towarzyszy nam wówczas w jednym z najważniejszych dni w życiu. Dobrze dobrana z pewnością sprawi, że będzie się wyglądać oszałamiająco i zrobi duże wrażenie na zgromadzonych gościach. Istotne jest jednak to, by wybór został dokonany w sposób umiejętny.

Znajdź swój typ sylwetki

    Nim zaczniemy przeglądać różnego rodzaju suknie ślubne (np. sukienki z koronki http://lulufashion.pl/kategoria-produktu/sukienki-koronkowe/), przede wszystkim musimy dokonać analizy własnej budowy ciała. Jest to niezbędne dla określenia naszego typu sylwetki. Dopiero wtedy można przejść do kolejnego kroku, którym jest dobór odpowiedniej kreacji.

Samych typów kobiecej sylwetki jest dość sporo, różnią się one wizerunkiem poszczególnych partii ciała.

Sylwetka gruszki, charakteryzuje kobiety o szczupłej talii, dość małym biuście i rozbudowanych dolnych partiach ciała. W takim przypadku suknie ślubne, mają za zadanie przede wszystkim zatuszować nieproporcjonalne do reszty ciała biodra i uda. Eksponować powinno się największe zalety, do których zalicza się wąską talię oraz zgrabne plecy.

Popularna jest również figura jabłka. Kobiety o tych kształtach są posiadaczkami obfitego biustu, krągłych bioder i dość odstającego brzucha. Podstawowym zadaniem staje się w tym przypadku zatuszowanie krągłości, które występują w okolicach brzucha oraz bioder. Największym atutem jest w tym przypadku bez wątpienia piękny i duży biust. To właśnie na nim powinna skupiać się uwaga obserwatorów. Biust najlepiej jest podkreślić odpowiednim dekoltem.

Klepsydra z kolei jest ideałem większości kobiet. Posiadaczki tego typu sylwetki, mogą cieszyć się idealnymi proporcjami bioder, ramion, biustu oraz talii. Klepsydry mogą mówić o dużym szczęściu. W tym przypadku wybór odpowiedniej kreacji nie powinien stanowić żadnego problemu. Tego typu kobiety, mogą sobie pozwolić na różnorodne stylizacje i we wszystkich będą wyglądać bardzo dobrze.

Występuje również typ sylwetki zwany – kielichem. Jak sama nazwa wskazuje, cechuje on kobiety o bardzo rozbudowanych ramionach. Są one nieproporcjonalnie większe, w stosunku do dolnej partii ciała. W takim przypadku, obiektem zainteresowania powinny być suknie ślubne rozkloszowane u dołu. Dzięki temu można zrównoważyć sylwetkę. Ubiór nie powinien również odsłaniać ramion, by niepotrzebnie nie zwracać na nie uwagi.

Spotkać można się również z tak zwaną linijką. Często posiadaczki tego typu sylwetki, zwane są również chłopczycami. To filigranowe kobiety o bardzo niewielkim biuście. Atutem są bez wątpienia szczupłe plecy, które mogą zostać odkryte. Należy skupić uwagę na optycznym powiększeniu biustu, by nadać wizerunkowi większej kobiecości.

Jaki fason będzie idealny?

    Suknie ślubne dostępne są w wielu fasonach. Generalnie należy szukać takich, które pasują do typu naszej sylwetki. Warto jednak trochę w tym aspekcie poeksperymentować i w ramach wizyty w salonie, spróbować przymierzyć kreacje, które teoretycznie należałoby odrzucić.

Wybór strojów jest bardzo duży. Dostępne są na przykład suknie z obcisłą górą i lekko rozkloszowanym dołem(sukienki na wesele z koronki https://lulufashion.pl/ ). Górna część występuje często w postaci gorsetu, co sprawia, że dobrze podtrzymuje biust. Tego rodzaju fason zalecany jest w szczególności dla kobiet o sylwetce gruszki. Sprawdzi się także dla pań z figurą jabłka. Założyć mogą je zarówno szczupłe kobiety, jak i te o bardziej wydatnych kształtach.

Fason empire charakteryzuje się z kolei stanem odcinanym zaraz pod biustem. Linia odcięcia bywa zaznaczona za pomocą różnego rodzaju ozdób lub też paska. Z uwag na to, że suknie ślubne tego typu przede wszystkim optycznie wydłużają sylwetkę, świetnie nadają się dla pań o niewielkim wzroście. Suknia pozwala również na zatuszowanie wystającego brzucha i pozwala uwydatnić biust.

Wiele kobiet marzy również o kreacji w stylu – princessa. Jest ona dopasowana u góry oraz bardzo mocno rozkloszowana u dołu, który wykonany został z tiulu. Ta piękna kreacja, która pozwala wyglądać jak prawdziwa księżniczka, dostępna jest dla kobiet o różnych typach sylwetek. Doskonale potrafi ona zatuszować zbyt szerokie biodra i wyszczuplić talię. Ponadto zakładając ją, można wyrównać proporcję pomiędzy ramionami i biodrami. Unikać powinny jej jedynie panny młode o niskim wzroście. Zbyt mocno rozkloszowana sukienka, może wyglądać na nich niezbyt korzystnie. Takie kobiety powinny unikać tiulu oraz wszelkiego rodzaju zmarszczeń i falban. Ponadto oprócz sukni ślubnej, dużą uwagę muszą poświęcić również do starannego doboru obuwia. Oczywiście najlepszym wyborem w tym przypadku będą szpilki.

Z kolei wysokie kobiety, powinny wybierać strój z pokreśloną talią, gdyż tego rodzaju suknia, optycznie skróci sylwetkę. Dobrym pomysłem będzie również zastosowanie paska na talii. Sprawdzą się również proste sukienki, które pozwolą na pokreślenie największego atutu, czyli pięknych nóg. W tym przypadku należy unikać stylu empire, ponieważ dodatkowo wydłuża on sylwetkę.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %