Garaż

Dobra brama garażowa – najlepsze zabezpieczenie przed włamaniem

Co zrobić, aby auto było bezpieczne, chronione od warunków zewnętrznych i parkingowych obdrapań? Najlepszym wyborem jest umieszczenie pojazdu w garażu, do którego zostaną dobrane dobre bramy garażowe.

Dlaczego właśnie garaż?

Garaż
Brama garażowa

Takie miejsce ma wiele korzyści, z których może korzystać każdy, posiadający samochód, a także inne pojazdy, maszyny i wartościowe rzeczy. Jeśli ktoś buduje dom, to warto go zaplanować już z garażem. Takie miejsce i tak kiedyś się przyda, a dzięki tak zaplanowanemu garażowi, można wszystko ładnie zaprojektować w bryle domu, by każdy element pasował do siebie. Bramy garażowe również powinny być już wcześniej przewidziane, ponieważ nie zawsze będą one nadawać się do konkretnego projektu. Wszystko może zależeć między innymi od tego, jak taką bramę się otwiera.

Garaż i odpowiednie bramy garażowe http://nowakbramy.pl/, to przede wszystkim bezpieczeństwo dla auta. Nie trzeba martwić się tym, że samochód zostanie jakoś uszkodzony, że zostanie skradziony, i tak dalej. Jednocześnie w garażu będą także przecież przechowywane inne przedmioty, czyli między innymi kosiarka, narzędzia, i tak dalej, które zazwyczaj są bardzo drogie i szkoda byłoby je stracić. Jeśli garaż zostanie odpowiednio zaprojektowany, a bramy garażowe będą o odpowiednim stopniu zabezpieczeń, to oczywiście nie da się całkowicie uniknąć zagrożenia, jakim jest włamanie i kradzież, ale da się to wszystko maksymalnie ograniczyć. Bramy garażowe dodatkowo można kupować z dodatkowymi zabezpieczeniami, również takimi, które chronią domowników. Przede wszystkim chodzi tutaj o to, by osoba, która korzysta z garażu, nie ucierpiała, w trakcie awarii, jakie mogą nastąpić. Bramy garażowe również się psują i takie awarie mogą być bardzo niebezpieczne, szczególnie jeśli są to bramy garażowe, otwierane do góry, a więc mogą one po prostu spaść.

Zabezpieczenie przed kradzieżą

Jednak garaż to nie tylko bezpieczeństwo, przed takimi zagrożeniami jak kradzież. Odpowiednio dobrany garaż i bramy garażowe, to również bardzo dobre zabezpieczenie lakieru i karoserii auta, między innymi przed warunkami atmosferycznymi, które panują na zewnątrz. Deszcz, pył, kamyszki, czy nawet słońce, to wszystko może być zagrożeniem dla auta. Choć zmiany nie zawsze byłyby zauważalne i postępowałyby bardzo powoli, to mimo wszystko mogłyby się pojawić, dlatego też, zamiast martwić się tym, że auto zacznie szybciej rdzewieć, czy też, że lakier coraz bardziej staje się matowy, nie lepiej po prostu umieścić samochód w garażu? Bramy garażowe, które dobrze są zaizolowane, nie wpuszczą do środka pyłu, czy też wody, a więc nie trzeba się bać właśnie takich zagrożeń. Choć niektórzy nie zwracają uwagi na takie drobnostki, to jednak po czasie wszystko widać coraz bardziej, a dodatkowo, jeśli ktoś chciałby sprzedać samochód, to kupujący zawsze zauważy to, czego właściciel nie był w stanie dostrzec.

Zwróć uwagę na twoją wygodę

Jeśli wiesz, że możesz pozwolić sobie na duży garaż i dobre bramy garażowe, to zadbaj o to, by dojście do garażu i jego otwieranie, nigdy nie było dla ciebie problemem. Na początku możesz pomyśleć o tym, jaki system otwierania garażu powinieneś zastosować. Bramy garażowe są różne, mogą to być bramy garażowe segmentowe Szczecin http://www.nowakbramy.pl/oferta/bramy-segmentowe/ górne i boczne, uchylane, rozwierane, czy też rolowane. Każdy typ posiada swoje wymagania, odnośnie do tego, jak duży musi być garaż, czy musi mieć wysoki sufit, czy też dużo miejsca przy ścianie, a może musi być dużo miejsca przed garażem.

Bramy garażowe powinny być tak dobrane, by ich otwieranie zawsze było wygodne i nie sprawiało większego problemu. Jednymi z najczęściej ostatnimi czas wybieranych bram, są bramy rolowane, czy też bramy segmentowe górne. Są one bardzo wygodne, szczelne i bezpieczne, przy tym nie zajmują wcale tak dużo miejsca, szczególnie brama rolowana. Natomiast jeśli chodzi o bramy rozwierane, to jest to jeden z najtańszych wyborów, jednak trzeba liczyć się z tym, że przed garażem musi być miejsce do otworzenia bramy, a jeśli jest zima, to jeszcze trzeba się liczyć z odśnieżaniem, aby w ogóle otworzyć bramę, na co nie każdy zawsze ma czas.

Wybierz więc takie bramy garażowe, które będzie ci najwygodniej otwierać. Jeśli posiadasz duży garaż, na przykład z dwoma stanowiskami, możesz jeszcze zastanowić się, czy będziesz używać dwóch bram, czy też jednej bramy. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety i tutaj również dużo zależy od twoich wymagań.

Automatyka w bramach

Żyjemy w czasach, w których nowoczesne rozwiązania odgrywają bardzo ważną rolę. Służą nam one na co dzień i mogą również dobrze służyć, montowane w bramach. Jednym z rozwiązań, które będzie bardzo wygodne dla każdego z nas, jest między innymi automatyczny system otwierania bramy garażowej. Wystarczy tylko do niej podjechać i wcisnąć odpowiedni przycisk na pilocie, który jest na tyle mały, że zawsze można go nosić przy sobie i brama sama zacznie się podnosić. Taki napęd do bramy Szczecin http://www.nowakbramy.pl/oferta/napedy/ przyda się to szczególnie w trakcie niesprzyjającej pogody, aby nie wychodzić z samochodu, czy też po prostu dla wygody.