Gdzie szukać domu na sprzedaż?

Read Time:3 Minute, 48 Second

Jednym z największych marzeń każdego z nas, jest własny dom. Na taką własność trzeba naprawdę długo pracować, jednak posiadanie własnych czterech kątów, jest tego warte. Domy na sprzedaż można znaleźć w różnych miejscach, jednak trzeba wiedzieć, jak ich szukać i na co zwracać uwagę, by znaleźć ten najlepszy.

Rozpoczęcie poszukiwań domu na sprzedaż

Zanim zaczniesz prawdziwe poszukiwania, na początku dobrze byłoby, gdybyś zorientował się, na ile możesz sobie pozwolić. Oblicz więc, jak duży będzie twój wkład własny, ile pokryje kredyt i ile będziesz musiał dokładać przez następne lata. Pamiętaj jednak, że koszty zakupu domu nigdy nie kończą się na tych, jakie wynegocjujesz. Przecież czeka cię jeszcze zapewne jakiś remont, wyposażenie domu i tak dalej, więc to może pochłonąć sporą część kosztów.

Gdy już znasz mniej więcej swoje granice cenowe, to czas poszukać czegoś odpowiedniego. Domy na sprzedaż będą spełniać twoje różne oczekiwania, a na rynku takich budynków jest naprawdę sporo, więc już teraz określ dokładnie, czego poszukujesz, jak duży musi być ten dom, jak ma wyglądać jego okolica i tak dalej. Od tego będą również zależały koszty zakupu, ponieważ niektóre elementy, jak bliskość do miasta, dobra komunikacja, czy też szkoły, to czynniki, które czasem zwiększają wartość domów.

Teraz czas zajrzeć w miejsca, w których znajdziesz swój wymarzony kąt

Niech cię to nie zdziwi, że już swoje pierwsze kroki skierujesz do Internetu. To właśnie w tym miejscu najwięcej się dzieje, tutaj można znaleźć najciekawsze ogłoszenia i najlepsze oferty. Na pierwszy cel obierz więc sobie portale społecznościowe. Szukaj grup na portalach, w których występują ogłoszenia o sprzedaż domu w interesujących cię okolicach. Na takich portalach zazwyczaj kontakt jest najlepszy, ponieważ na pytania, można otrzymać praktycznie od razu odpowiedź, bez stresowania się, co powie sprzedawca. Niestety takie strony mają też swoje minusy. Jeśli pojawiają się takie ogłoszenia, to zazwyczaj znajdują się one pośród dziesiątek, jak nie setek innych ogłoszeń, które należy minąć, aby trafić do tego prawidłowego. Może to zająć trochę czasu.

Internetu jeszcze nie opuszczamy, ponieważ teraz domy na sprzedaż, to również osobna kategoria, na wielu portalach ogłoszeniowych, więc można ściśle określić sobie cechy, jakie powinien posiadać dom i taki znaleźć. Dużych stron z ogłoszeniami jest co najmniej kilka, więc warto je przejrzeć i zobaczyć, czy jest tam coś ciekawego. Zazwyczaj ludzie to właśnie tam znajdują swoje upragnione domy i mieszkania, ponieważ na takich stronach można określić metraż, ilość pokoi, wyposażenie, czy też można znaleźć informacje o instalacjach, które znajdują się w domach i jak wygląda ich stan. Prócz tych cech, jest jeszcze wiele innych, które pozwolą dobrać idealny dom.

O domach na sprzedaż bardzo dużo może wiedzieć jeszcze twoja rodzina, czy też przyjaciele. Jeśli już czegoś szukasz, to warto im powiedzieć o tym, a oni może znajdą coś odpowiedniego dla ciebie szybciej, niż ty sam. Domy z polecenia mogą być dobrym wyborem, ponieważ wiadomo, na co można liczyć i łatwo można poznać stan domu po prostu opowiadań rodziny.

No i pozostaje jeszcze mała wyprawa. Nie każdy sprzedając dom, wystawia na ten temat ogłoszenia. Warto więc byłoby dla ciebie, abyś wybrał się w taką okolicę, którą obrałeś sobie za idealne miejsce do mieszkania i może znajdziesz coś dla siebie ciekawego, na co wcześniej się nie natknąłeś. Jest to również świetne rozwiązanie, ponieważ takie oglądanie domów na żywo, jest lepsze, niż ze zdjęć i można na temat budynku dowiedzieć się znacznie więcej.

Gdy już coś wpadnie ci w oko

W końcu przychodzi taki moment, gdy trzeba wybrać swój wymarzony dom, jednak wcześniej dobrze byłoby wykonać, chociażby ogólną ocenę jakości i stanu domu. Przede wszystkim warto sprawdzić, jak wygląda instalacja elektryczna, wodna i gazowa, a w razie potrzeby, doliczyć kosztu remontu do ceny i postarać się o zniżkę przy zakupie.

Prócz instalacji, powinieneś także sprawdzić, czy nigdzie nie pojawia się pleśń, czy dom się nie osuwa, czy wszystko zostało dokładnie wykonane. Są to pewne szczegóły, od których potem zależy przyszłość tego domu i czy nie będzie z nim problemów.

Pod uwagę weź również kilka czynników, takich jak dojazd do domu, komunikację miejską, bliskość do centrum miasta i do różnych ważniejszych punktów w okolicy. Od tych elementów może zależeć cena, którą można obniżyć, jeśli przykładowo dojazd jest bardzo zły.

Wybór domu na sprzedaż – bez pośpiechu

Domów, które wystawione są na sprzedaż, w Internecie jest cała masa, również dużo można ich znaleźć poza siecią, dlatego pamiętaj, że na wszystko masz czas i nawet jeśli poszukiwania miałyby trwać kilka miesięcy, to warto wszystko wykonać spokojnie i bez zbędnych emocji, które mogą nieco przytłumić logiczne myślenie. Poszukiwania, to tak naprawdę początek twojej przygody z zakupem, ponieważ czeka cię jeszcze trochę formalności, wycena i tak dalej. Więc uzbroi się w cierpliwość.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %