Jak powinna być zorganizowana przeprowadzka?

Read Time:3 Minute, 29 Second

Zdecydowana większość osób, która ma przed sobą pierwszą przeprowadzkę w życiu nie wie do końca jak ją zorganizować. Jakie aspekty i kwestie należy zatem wziąć pod uwagę planując przeprowadzkę. W jakiej kolejności powinno się pakować? Rekomendowane jest przede wszystkim dokładne oszacowanie ile czasu zajmą poszczególne etapy przeprowadzki . 

Zmiana mieszkania

W przypadku, gdy nowe mieszkanie będzie wymagało generalnego remontu lub napraw, rekomendowane jest zaplanowanie prac jeszcze przed wprowadzeniem. Ponadto planując przeprowadzkę warto rozważyć dystans do pokonania. Bardzo często konieczna będzie bowiem pomoc firmy przeprowadzkowej. Z kolei meble w trakcie przeprowadzki we Wrocławiu można przewieźć nawet na przyczepie samochodowej. Warto wiedzieć także, że większe przedmioty takie jak antyki, fortepian, będą wymagały specjalistycznej pomocy w trakcie przeprowadzki.

Od czego należy rozpocząć pakowanie?

Rekomendowane jest rozpoczęcie pakowania od przedmiotów, z których się rzadko korzysta. Należy do nich zaliczyć przede wszystkim sezonową odzież czy książki. Rekomendowane jest także opisanie kartonów w taki sposób, by było wiadomo, co dokładnie się w nich znajduje. Warto także zadbać o wypełnieniu pudełek pianką, gazetami czy folią. Polecane jest też powierzenie na czas przeprowadzki rodzinie opieki nad zwierzętami czy dziećmi. Pościel, materace czy ręczniki należy spakować tuż przed opuszczeniem mieszkania. Ponadto w trakcie przeprowadzki warto spakować czajnik, garnki czy sztućce do podręcznego bagażu.

Jak spakować książki i gazety?

Warto zdawać sobie sprawę, że pakowanie gazet oraz książek tylko z pozoru może wydawać się proste. Zdecydowana większość osób umieszcza tego typu produkty w kartonach. Należy mieć jednak świadomość, że papier jest ciężki. Rekomendowane jest zatem zorganizowanie małych kartonów na książki, aby było możliwe ich wygodne podniesienie. Należy również koniecznie pamiętać, by pakować książki bardzo ostrożnie. Nie mogą bowiem zostać zniszczone grzbiety. Z kolei różnego rodzaju szczeliny trzeba wypełnić miękkimi materiałami. Kartony muszą być nie tylko suche, ale również niepoplamione.

Jak spakować ubrania i tkaniny?

Zdecydowanie najprostszym rozwiązaniem będą worki, do których należy wrzucić tkaniny oraz ubrania. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę, że taka opcja ma bardzo dużą liczbę wad. Ubrania mogą przede wszystkim się pognieść. Dodatkowo podczas transportu worek może zostać przedziurawiony, z kolei do samego środka mogą dostać się różnego rodzaju zabrudzenia.

Rekomendowane jest zatem wykorzystanie kartonów do pakowania. Odpowiednio złożone rzeczy nie tylko zajmą mniej miejsca, ale również nie będzie opcji, aby się pogniotły tak jak w przypadku worków. Z kolei do pościeli, a także innych domowych tkanin warto wykorzystać worki próżniowe. Żakiety, garnitury oraz inne elementy garderoby będą jednak wymagały zdecydowanie większej opieki.

Jak spakować wyposażenie kuchni?

Rekomendowane jest przede wszystkim bardzo dokładne zabezpieczenie naczyń oraz akcesoriów wykonanych z kruchych materiałów, do których należy zaliczyć przede wszystkim ceramikę, szkło czy porcelanę. Ponadto polecane jest owinięcie każdego egzemplarza miękkim materiałem, gazetą czy folią bąbelkową. Z kolei talerze warto ułożyć jeden na drugim, zajmą w ten sposób zdecydowanie mniej miejsca. Podobnie warto postąpić z miskami. Z kolei garnki rekomenduje się wypełnić drobniejszymi produktami np. woreczkami z przyprawami. Z kolei najlepszym rozwiązaniem w przypadku sztućców jest poukładanie jednych na drugie, a następnie sklejenie kompletu taśmą.

Oferty firm przeprowadzkowych

Obecnie firmy zajmujące się przeprowadzkami oferują swoim klientom nie tylko krajowy, ale również międzynarodowy transport mienia razem z pakowaniem, demontażem czy załadunkiem mebli . Gwarantują zarówno profesjonalne zabezpieczenie przewożonych rzeczy, jak i montaż czy odpowiednie ustawienie mebli na życzenie poszczególnych klientów. Użytkownik może się zatem zdecydować na transport mebli czy rzeczy, które będzie chciał zabrać w trakcie przeprowadzki https://www.wawa-przeprowadzki.com.pl/ praktycznie o każdej porze dnia. Warto wiedzieć, że zdecydowana większość firm pracuje 24 godziny na dobę. Ponadto w zależności od liczby pracowników trzeba się liczyć z wydatkiem od 50 do 150 złotych za godzinę pracy przy przeprowadzce. Trzeba także uwzględnić fakt, że na koszt transportu wpływ będzie miał także dystans do pokonania.

Przechowywanie rzeczy: usługa magazynowania mebli

Nie wszyscy mają świadomość, że można zdecydować się na przechowywanie swoich mebli na czas przeprowadzki https://www.bluescity.pl/o-czym-warto-pamietac-przy-przeprowadzce/ w magazynach, na rynku funkcjonuje obecnie bardzo duża liczba firm wykonująca tego typu usługi. Zdecydowanie najlepszą opcją jest wybranie się na lokalną wizję z danym przedstawicielem firmy przewozowej, by wykonać kosztorys usługi. Część firm ma bowiem w swojej ofercie także opcję magazynowania mebli na czas remontu lub przeprowadzki. Warto także wiedzieć, że miesięczny koszt związany z przechowywaniem mebli wynosi przeciętnie 50 złotych za 1 m2.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %