Jak skutecznie i bezpiecznie usunąć Apple ID bez hasła dostępowego?

Jak skutecznie i bezpiecznie usunąć Apple ID bez hasła dostępowego?

Read Time:3 Minute, 30 Second

Kupując używany sprzęt Apple, czasem spotkać się można z trudnościami wynikającymi z użytkowania przez poprzednich właścicieli, którzy założyli konto Apple, przez co synchronizacja nowego właściciela nie była możliwa. Istnieje wiele powodów dla których chcemy usunąć Apple ID, jednak nie zawsze mamy hasło dostępowe. Jak to zrobić bez konieczności użycia haseł dostępowych?

Dobrze zastanów się nad usunięciem Apple ID!

Jak skutecznie i bezpiecznie usunąć Apple ID bez hasła dostępowego?Kiedy nabywamy używany sprzęt Apple, i nie możemy zalogować się do swojego Apple ID oraz skonfigurować urządzenia, możliwe że posiada on wciąż podłączone konto poprzedniego użytkownika, przez co korzystanie w pełni z urządzenia może być utrudnione. W przypadku kiedy chcemy natomiast usunąć konto Apple ID do którego posiadamy hasła dostępowe, to jest to właściwie czynność którą wykonać możemy w zaledwie kilka minut, jednak nie posiadając haseł dostępowych staje się to nieco bardziej skomplikowane, ale nie niemożliwe. Warto podkreślić, że w przypadku usuwania własnego Apple ID warto dokonać transfer zgromadzonych danych na inny nośnik, np. komputer czy tablet, ponieważ w momencie usunięcia identyfikatora ID bezpowrotnie utracimy dostęp do wszystkich danych, a użyty do stworzenia konta email nie będzie mógł być ponownie użyty. Czasem klienci posiadają kilka Apple ID, które pozwalają dowolnie dysponować danymi i pobranymi aplikacjami, w momencie usunięcia tych kont użytkownik traci dostęp do wszystkiego co zgromadził, więc warto dobrze przemyśleć tą decyzję. Raz usunięte Apple ID nie jest możliwe do odzyskania nawet przez serwis Macbook, ani żadne inne miejsce które zajmuje się obsługą serwisową. W przypadku jednak kiedy chcemy usunąć Apple ID z urządzenia którym dysponował wcześniej poprzedni użytkownik, oczywiste jest to, ze nie posiadamy haseł dostępowych które umożliwiłyby tą czynność. Musimy zatem wykorzystać inny sposób, który nie wymaga od nas hasła, a pozwala skonfigurować urządzenie dla własnych potrzeb.

Usunięcie Apple ID bez hasła dostępowego

Trudność usunięcia Apple ID bez haseł dostępowych polega głównie na tym, że nie możemy wybrać polecenia usunięcia tego konta, bo urządzenie nie dopuszcza użytkownika do takiej funkcjonalności. Jest to oczywiście normalna i fabryczna opcja, która chroni użytkowników przed nieautoryzowanym dostępem osób postronnych, jednak w tym przypadku znacznie utrudnia zadanie. Autoryzowany serwis Apple może nam pomóc, jednak warto spróbować samemu, bo to naprawdę proste! To, co możemy zrobić to wykorzystać inną aplikację do wsparcia w usunięciu niechcianego konta, a w tym przypadku jest to iTunes. Najpierw trzeba jednak skonfigurować tą aplikację do najnowszej wersji, a następnie wyłączyć usługę „Znajdź mój iPhone”. Kolejnym krokiem jest podłączenie urządzenia do komputera za pomocą kabla USB, i przełączyć telefon w tryb odzyskiwania. By to zrobić, można przytrzymać dłużej przycisk „home” i przycisk zasilania, aż pojawi się ikonka iTunes. Pojawi się nowe okienko które umożliwia wybranie opcji „przywróć”. To spowoduje całkowite zresetowanie iPhone do ustawień fabrycznych, zatem zniknie również podłączone Apple ID – dokładniej mówiąc, powinno zostać trwale usunięte. Ten sposób praktycznie gwarantuje usunięcie niechcianego konta bez konieczności podawania haseł dostępowych, co często wykorzystywane jest również przez komisy sprzedające używany sprzęt Apple. Użytkownicy często nie potrafią wykonać czynności resetu Apple ID sami, dlatego z reguły pracownicy dokonują tego samodzielnie, oferując już sprzęt przywrócony do ustawień fabrycznych. Jeżeli jednak kupujemy telefon od osoby prywatnej, to taki problem może zdecydowanie się pojawić!

Nie potrafisz sam tego zrobić? Pozwól sobie pomóc!

Problemy techniczne z którymi spotykają się użytkownicy sprzętu Apple często wydają się bardzo trudne, nawet mimo przejrzystych instrukcji i kroków, które pokazuje nam sprzęt w momencie podjęcia próby naprawy. Z obaw przed zepsuciem urządzenia lub usunięciem ważnych danych sami niechętnie podejmujemy się naprawy, na szczęście możemy sobie na to pozwolić. Serwisy zajmujące się naprawą Apple w Szczecinie czy w każdym innym, większym mieście posiadają nie tylko odpowiednie umiejętności, ale również wiedzę i narzędzia które pozwalają szybko zdiagnozować, a następnie wyeliminować problem. Również w przypadku problemów z niechcianych kontem Apple ID serwis może nam pomóc, jako ze nie jest to aż tak poważna usterka, zwykle zajmuje to kilkanaście minut. Konto Apple ID poprzedniego użytkownika blokuje możliwość korzystania w pełni z urządzenia, dlatego tak istotne jest, by się go pozbyć. Brak hasła, jak się okazuje, nie jest aż tak wielkim problemem -wystarczy albo samodzielnie wykonać kilka prostych kroków opisanych powyżej, albo zaufać specjalistom, i zwrócić się o pomoc bezpośrednio do nich. Ze znalezieniem serwisu na pewno nie będziemy mieć większych problemów, ponieważ autoryzowane punkty serwisowe Apple znajdują się praktycznie w całej Polsce, również w mniejszych miastach.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %