Jakie stoisko handlowe warto prowadzić?

Read Time:3 Minute, 36 Second

Prowadzenie własnego biznesu nie jest zadaniem łatwym. Bez wątpienia jednak można dzięki temu zarobić o wiele więcej niż pracując na etacie. Dużym zainteresowaniem cieszą się współcześnie stoiska handlowe, których najwięcej jest w galeriach. Zanim jednak zdecydujemy się na otwarcie i prowadzenie własnej wyspy, musimy wiedzieć jakiego rodzaju biznes ma szansę na powodzenie. 


Czy sprzedaż kosmetyków to dobry pomysł?

W galeriach handlowych bardzo często można natknąć się na stoiska handlowe oferujące sprzedaż różnego rodzaju kosmetyków. Najczęściej są to kosmetyki kolorowe takie jak szminki, tusze do rzęs, podkłady czy lakiery do paznokci. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również wyspy oferujące możliwość zakupu ekologicznych kosmetyków. To prawdziwa gratka dla osób, które cenią sobie świadomą i naturalną pielęgnację włosów i twarzy. Prowadzenie stoiska handlowego z kosmetykami wydaje się więc być dobrym pomysłem. Musimy jednak liczyć się z tym, że nadal sporą konkurencją będą dla nas duże drogerie, których nie brak jest zresztą w większości galerii handlowych. Dobrze byłoby więc, gdyby oferowane przez nas produkty czymś się wyróżniały. Najlepiej byłoby, gdyby charakteryzował je korzystny stosunek ceny do jakości. Wówczas nasze stoisko będzie atrakcyjne nie tylko dla zamożnych osób, ale również dla przedstawicieli tak zwanej klasy średniej. Wspaniale, jeżeli oferowane przez nas kosmetyki nie będą dostępne w drogeriach, które znajdują się galerii. Wówczas każdy, kto będzie potrzebował naszych kosmetyków, będzie musiał zostać klientem wyspy. Warto byłoby podjąć się także sprzedaży wspomnianych już powyżej kosmetyków ekologicznych. Kosmetyki naturalne możemy już zakupić w wielu drogeriach, ale wybór nie jest zbyt powalający. Mamy więc szansę pokonać konkurencję, oferując szeroką gamę produktów przeznaczonych do pielęgnacji różnych typów skóry i włosów. Wśród kosmetyków, które cieszą się dużym zainteresowaniem, na uwagę zasługują także perfumy. Prowadzenie stoiska handlowego oferującego zakup atrakcyjnych zapachów również może okazać się trafionym pomysłem.

Zobacz także:


A może punkt gastronomiczny?

Nie sposób nie zauważyć, że bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się stoiska handlowe oferujące zakup żywności. Nie ma się temu co dziwić, bo ludzie odwiedzający galerię, bardzo często bywają głodni. Nawet jeśli przychodzą do galerii handlowej po posiłku, istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że zgłodnieją po odwiedzinach w kilku sklepach odzieżowych. Wówczas mogą być zainteresowani poszukiwaniem jedzenia. Wyspy oferujące sprzedaż różnego rodzaju żywności są atrakcyjne, bo na jedzenie nie trzeba zazwyczaj długo czekać. Wspaniałym pomysłem będzie na przykład prowadzenie stoiska oferującego smakowite zapiekanki. Dobrą opcją będzie również prowadzenie wyspy sprzedającej zdrowe i szybkie przekąski, takie jak koktajle czy sałatki warzywne. Nie sposób bowiem nie zauważyć, że zdrowe jedzenie staje się ostatnimi czasy coraz bardziej popularne. Nie brakuje także miłośników słodkości. Jeżeli mamy więc smykałkę do prowadzenia cukierni, możemy otworzyć stoisko handlowe oferujące lody oraz ciastka. Najlepiej byłoby, gdyby lody robione były z wysokiej jakości składników. Wysoka jakość produktu jest znacznie ważniejsza niż mnogość smaków i warto o tym pamiętać. Nie zapominajmy jednak o tym, że ceny oferowanej przez nas żywności nie mogą być zbyt wysokie. Jeżeli zależy nam na prowadzeniu stoiska handlowego z żywnością, musimy jednak mieć na uwadze bardzo rygorystyczne przepisy. Konieczne jest uzyskanie większej ilości zezwoleń niż w przypadku prowadzenia punktu oferującego kosmetyki. 


Czy warto sprzedawać prezenty?

Wśród stoisk handlowych, które znajdziemy w większości galerii, na uwagę bez wątpienia zasługują stoiska z prezentami. Sprzedawane są tam akcesoria do pakowania prezentów, takie jak ozdobny papier, torebki czy wstążki. Nie brak jest również samych prezentów, często o zabarwieniu humorystycznym. Takie stoiska oferują bardzo często możliwość zakupu prezentów na osiemnastkę, ale również na ślub czy wieczór panieński. Czy prowadzenie stoiska z prezentami to dobry pomysł? To zależy. Jeśli galeria handlowa, w której mieści się wyspa z prezentami jest duża, istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że będziemy mieli klientów. Prowadzenie takiego stoiska w niewielkiej galerii wydaje się być jednak mało trafionym pomysłem. Znacznie lepiej byłoby, gdybyśmy połączyli sprzedaż akcesoriów prezentowych ze sprzedażą kwiatów. Wówczas mamy całkiem spore szanse na zdobycie dużej rzeszy zaufanych klientów. Istnieje spora szansa na to, że osoby, które przyjdą po kwiaty, zakupią również kartkę z życzeniami czy zabawny fartuszek. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że ludzi najbardziej przyciągają atrakcyjne ceny. Jeśli więc zdecydujemy się na prowadzenie stoiska handlowego z kwiatami i upominkami, miejmy na uwadze to, aby nie sprzedawać ich po zbyt wygórowanych cenach. Upewnijmy się również, że w galerii, w której zamierzamy prowadzić nasze stoisko, nie ma żadnej innej wyspy oferującej sprzedaż akcesoriów prezentowych i kwiatów. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %