dobry podolog

Podologia – na ratunek stopom

Read Time:3 Minute, 43 Second

Podologia – na ratunek stopom. Stopy, dla wielu jedna z części ciała, nad którymi nie zastanawiamy się zbyt długo. Wydawać by się mogło, że są i nie stanowią dla nas głębszego tematu do zastanawiania się nad nimi. Czy zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że stopy podtrzymują cały ciężar naszego ciała. To właśnie one mają kontakt z podłożem i na nie pada cały nacisk jaki wywołujemy każdym krokiem. I bez względu czy idziemy, truchtamy, biegamy, wspinamy się, czy nawet jedziemy na rowerze, stopy zawsze wykonują bardzo dużo pracy.

Im bardziej będziemy się o nie troszczyć, w tym lepszej będą one kondycji. Wiadomo, że brak stosownej pielęgnacji i niewłaściwa ochrona mogą przyczynić się do ogromnych problemów, których skutkami są ogromne bóle stóp, dyskomfort podczas chodzenia, różnorodne choroby. Podologia jest jedną z tych dziedzin, które zajmują się stopami pod względem leczniczym. Podolog nie wykonuje malowania paznokci, czy innych zabiegów upiększających, ale leczy różnego rodzaju poważne dolegliwości, które uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie.

Problemy ze zdrowiem stóp

Blisko ¾ społeczeństwa ma problem ze stopami, choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Ich ból tłumaczymy zbyt wieloma godzinami na nogach, aktywnością fizyczną, przemęczeniem. Okazuje się jednak, że bardzo często przyczyną takiego stanu rzeczy są przede wszystkim różnego rodzaju choroby i stany chorobowe, które ten ból wywołują. Wydaje nam się, że problemom stóp nie można zaradzić, że problem jest, ale zniknie lub sami jakoś go rozwiążemy. Nic bardziej mylnego. Jeśli jest problem, a my go bagatelizujemy, może okazać się, że stanie się on na tyle poważny, że zaszkodzi on naszemu codziennemu funkcjonowaniu. Trzeba więc pamiętać o tym, by w razie wystąpienia problemu, działać natychmiast. Podologia jest dziedziną stosunkowo młodą, dlatego też nie w każdej miejscowości możemy liczyć na takie usługi. W wielu jednak miejscach oferta obejmuje zabiegi na NFZ, a w dużych miastach otwierają się wciąż nowe klinik podologiczne, które zatrudniając wyszkoloną kadrę pracowników, świadczą najwyższą jakość swoich usług.

Jakie usługi świadczą kliniki podologiczne?

podolog warszawaW jakim momencie podologia okaże się być niezbędnym rozwiązaniem właśnie dla nas? Kiedy wizyta u podologa stanowić będzie podstawę do tego, by taką wizytę odbyć? Najczęściej pojawiającymi się problemami są na przykład grzybica stóp, jak również i paznokci, różnego rodzaju kurzajki, modzele i odciski, problemy z nadpotliwością skóry lub wręcz przeciwnie, z jej suchością. Wiele osób zmaga się także z chorobami płytki paznokcia, z wrastającymi paznokciami, pękającymi piętami. Podologia jest także rozwiązaniem dla osób, które chcą wykonać pedicure podologiczny, które zmagają się ze stopą cukrzycową, które pragną postawić na profilaktykę i pielęgnację stóp, szczególnie mając tutaj na myśli sportowców. Jedne czynniki są typowo zewnętrzne, inne wewnętrzne. Do wewnętrznych zaliczają się modzele, wszelkie deformacje stopy, neuropatie czuciowe, ruchowe i anatomiczne, a także dysfunkcje biochemiczne. Jeśli zaś chodzi o czynniki zewnętrzne, tutaj mamy między innymi ciągłe urazy, niewłaściwą higienę, nikotynizm, odmrożenie, czy niewłaściwą ich pielęgnację. W każdym przypadku problem jest i pod żadnym pozorem nie można go bagatelizować. Im szybciej będziemy działać, tym szybciej uda nam się dany problem rozwiązać. Udając się na wizytę do podologa, ten diagnozuje przyczynę danego stanu rzeczy, wprowadza określone leczenie i stara się zrobić wszystko, by pacjent poczuł pełen komfort i wygodę chodzenia, bez jakiegokolwiek bólu.

Kiedy udać się do podologa?

Problem może być różnorodny i tak naprawdę każdy pacjent zmaga się z innymi stanami dotyczącymi jego stóp. U jednych ogromnym problemem są kurzajki. Jeśli takie się pojawiają, wówczas można wyleczyć je na przykład poprzez podanie odpowiednich maści, zamrażaniem lub wypalaniem za pomocą prądu. To, jakie rozwiązanie pomolog wykorzysta, zależy tak naprawdę od umiejscowienia kurzajek, jak również i od ich rodzaju. Jeśli pojawiają się modzele, tutaj trzeba przede wszystkim zastosować także odpowiednie maści, a także zmienić przede wszystkim obuwie i w wielu przypadkach postawić na wkładki ortopedyczne, nad którymi obszerna dziedzina podologia pracuje z niezwykłą starannością i dokładnością. Kiedy jeszcze wizyta? Jeśli chcemy pozbyć się odcisków. Wiele osób próbuje walczyć z nimi na własną rękę, co zazwyczaj kończy się bardzo poważnymi dolegliwościami. W żadnym wypadku nie robimy nic samemu, bo możemy nabawić się więcej szkody, niż pożytku. Po to istnieją specjaliści z różnych dziedzin, by móc z ich usług korzystać, jeśli jest problem.

Bez względu na to, jaka jest przyczyna naszego problemu, jak bardzo nas coś boli i jak duży dyskomfort powoduje, w każdym przypadku podologia jest właśnie dla nas. Jeśli boli nas ucho, idziemy do laryngologa, jeśli boli nas ząb do dentysty, a jeśli jest problem ze stopami, wówczas odwiedzamy podologa, który mając wiedzę i stosowne umiejętności, z całą pewnością w bardzo szybkim czasie pomoże nam rozwiązać problem, z jakim się zmagamy.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %