Tablice multimedialne- nowoczesne metody nauczania

Read Time:3 Minute, 25 Second

Aby tablica interaktywna w pełni działała potrzebujemy sprawnego komputera oraz projektora. Na laptopie będziemy mogli wybierać co chcemy zaprezentować a więc jest on mózgiem operacji. Po podjęciu decyzji co chcesz zaprezentować podłącz go do projektora. Dzięki temu, to co chcemy zaprezentować będzie widoczne dla twoich słuchaczy. Najwygodniejsze jest to, że z poziomu tablicy można wszystko obsługiwać . Pamiętaj, że nie możesz podłączyć byle jakiego projektora- musi on być kompatybilny z tablicą. Format jest bardzo ważny a żeby wszystko się zgadzało to koniecznie muszą one być takie same w innym przypadku coś może pójść nie tak. Oprócz takiej funkcjonalności możemy również na niej po prostu pisać. Tak jak na zwykłej tablicy. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu mamy nawet możliwość zapisania swoich notatek. O ile ułatwia to życie chociażby słuchaczom, którzy nie muszą robić notatek z zajęć, bo wszystko mogą dostać w formie elektronicznej. Nauka w 21 wieku to prawdziwa gratka dla każdego, nawet najbardziej opornego ucznia.

Tablice interaktywne to prawdziwy hit, który nie bez powodu zyskuje coraz to większą popularność nie tylko wśród naszych zagranicznych sąsiadów ale i także już u nas w Polsce.

Najpopularniejszą ideą  na przygotowanie ćwiczeń multimedialnych jest segregowanie informacji, które chce się przekazać. Jako przykład można podać przyporządkowanie pojęć do ich definicji, uporządkowanie elementów w zbiorach, wstawienie brakujących wyrazów w zdaniu itp. Co ważniejsze słuchacze dzięki tym zadaniom mogą wykonać działania, których nie udałoby się zrealizować w rzeczywistości lub jest to mało prawdopodobne.

Multimedialna pomoc w biznesie.

Współczesne środowiska biznesowe i edukacyjne wymagają zaawansowanej zgodności, która pozwala wszystkim na łatwe odczytywanie i udostępnianie treści. Dzięki rozległym i wszechstronnym możliwościom komunikacji tablice interaktywne dają użytkownikom dostęp do treści, ich udostępnianie i modyfikowanie na własnych laptopach, tabletach i smartfonach. Tak znakomita komunikacja wynika z obsługi przez ekran różnych źródeł sygnału, w tym portów HDMI, D-Sub, DisplayPort, DVI i USB, które są kompatybilne z niemal wszystkimi urządzeniami zewnętrznymi.
Co więcej bezobsługowy przerzucanie ekranu na obsługę dotykową eliminuje potrzebę stosowania dwóch różnych przewodów do korzystania z funkcji dotykowych z laptopem. Wyświetlacz posiada łatwo dostępne złącze wyjściowe obsługi dotykowej, umieszczone z boku przedniej tacki na pióro. Wystarczy podłączyć jeden przewód obsługi dotykowej do portu USB, drugi jego koniec do notebooka i skonfigurować źródło. ‎Łącznie te zintegrowane rozwiązania upraszczają konfigurację i podłączanie wielu urządzeń, a także zapewniają wykorzystanie zaawansowanej obsługi dotykowej ekranu.

 

Skąd kupować lub zamawiać dobry jakościowo sprzęt?

 

Pamiętajmy aby zawsze wybierać sprzęt najwyższej klasy- dzięki temu mamy pewność, że unikniemy niemiłych niespodzianek. To bardzo ważne w tej branży. Co więcej na pewno nie chcemy stracić swoich ciężko zarobionych pieniędzy na jakiś badziew, lepiej dołożyć trochę gotówki i kupić coś, co jest sprawdzone i cenione na rynku multimedialnym. Tablice interaktywne to nie tylko świetny gadżet- to również pomoc w szkoleniach, lekcjach, prezentacjach czy dodatek do sali, w której często ktoś przemawia. Warto iść za techniką, dzięki niej życie jest o wiele prostsze.

 

Zastosowanie tablic w szkołach.

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć ucznia, który nie korzysta z komputera, tabletu, Internetu, telefonu komórkowego oraz innych zdobyczy techniki. Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do szybkiego, wielokanałowego i multimedialnego pozyskiwania informacji.

To właśnie błyskawiczny rozwój nowych technologii stawia przed systemem edukacji nowe, niespotykane wcześniej w pracy z uczniem wyzwania. Natychmiastowy i łatwy dostęp do informacji wymusza na szkole nowe podejście do edukacji.  Nie może być mowy o skutecznej edukacji bez zaangażowania nowych technologii. Wykorzystanie komputerów, tablic multimedialnych, odtwarzaczy, projektorów na lekcji, to dziś konieczność. Ale czy szkoła jest przygotowana na taki rozwój wiedzy?

Pojawienie się tablicy w szkole może tę sytuację zmienić. Oczywiście, samo zakupienie przez szkołę tablicy, nie sprawi, że lekcje będą od razu ciekawsze. Przede wszystkim osoba prowadząca lekcje musi mieć chęci i pomysły na wykorzystanie jej w trakcie lekcji. Dodatkowo musi sam sprawnie korzystać z tablicy i mieć czas na poszukanie, wybranie i przygotowanie materiałów do lekcji. Aby tak się stało, należy przeszkolić nauczycieli pod kątem efektywnego korzystania z nowoczesnych technologii. Tablice interaktywne mogą więc pomóc w szkoleniu młodego pokolenia.

Dzieci lubią się angażować i rozwiązywać zagadki a szczególnie na urządzeniu multimedialnym- to właśnie wtedy uczniowie mają możliwość grania ręką i ciałem. Dodaje się element ruchu, który jest ważny dla najmłodszych, bo nie muszą siedzieć cały czas w ławce.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %