Tapety ścienne – Najmodniejsze wzory  w 2018 roku

Read Time:3 Minute, 29 Second

Tapety ścienne pojawiają się w wizjach urządzania mieszkań niezwykle często. Dzięki takim ozdobom można w eleganckim stylu wykończyć pomieszczenie i nadać mu jego ostateczny, oczekiwany charakter. Bez względu na to, czy remont jest na etapie planowania, czy też trwają prace w związku z jego realizacją, warto przemyśleć, które kolory spośród bogatej palety barw będą najbardziej odpowiednie dla naszych potrzeb. Warto pamiętać, że wybór tapety to inwestycja na co najmniej kilka lat. Z tego powodu podjęcie ostatecznej decyzji powinno nastąpić po rozważeniu przynajmniej kilku najatrakcyjniejszych opcji. W 2018 roku do łask powróciło wiele kolorów i deseni; konsumenci na powrót pokochali wzory geometryczne i pastele. Zadaniem tapety każdorazowo jest wydobycie najważniejszych cech każdego z pokoi.

Tapety ścienne – Jaki kolor jest najodpowiedniejszy?

Wybór koloru tapety jest uzależniony od indywidualnych potrzeb właściciela remontowanego mieszkania, bo ostatecznie to jem

u przyjdzie żyć pośród efektów swojej decyzji. Należy jednak wystrzegać się kupowania tapet pod wpływem impulsu. Jaskrawa fuksja może początkowo wydawać się świetnym rozwiązaniem, jednak po upływie kilku dni stosunek względem tej barwy może ulec diametralnej zmianie. Najbezpieczniej jest stawiać na pastelowe, niezbyt nachalne propozycje, które będą jednocześnie stanowiły tło dla przedmiotów wypełniających całe pomieszczenie. Celem takiego przedsięwzięcia jest zorganizowanie jak najbardziej komfortowych warunków do spędzania czasu zarówno dla samego siebie, jak i rodziny oraz odwiedzających nas przyjaciół.

To właśnie kolor stanowi o tym, w jaki sposób będzie odbierany pokój. Wiele osób nieuchronnie zostaje postawionych w sytuacji, w której muszą zdecydować, czy wolą klasykę, czy też coś nieco bardziej szalonego. Spora część konsumentów zachwyca się również eleganckimi opcjami. W 2018 roku najmodniejsze były:

  • fiolety;
  • beże;
  • szarości i czernie;
  • błękity.

Stylowe pomieszczenia – informacje praktyczne

Kolor tapet ściennych ma także ogromne znaczenie, jeśli właścicielom zależy na wprowadzeniu konkretnego stylu do wnętrza. Beże są przeznaczone dla aranżacji ciepłych i przytulnych pomieszczeń, a szarości i czernie świetnie prezentują się w minimalistycznych mieszkaniach. Wszelkie akcenty mocnych kolorów sprawią, że pokój w odbiorze stanie się bardziej dynamiczny. Należy pamiętać, że w czasie planowania tego, w jaki sposób urządzimy dom, jesteśmy ograniczeni jedynie własnymi wyobrażeniami, które realizują się na wielu płaszczyznach. Przy wyborze tapety warto zwracać uwagę również na kwestie związane chociażby z oświetleniem. Musi się ono idealnie komponować z kolorem i wzorem wybranej tapety, w przeciwnym wypadku narażamy się na zepsucie pożądanego efektu końcowego.

Niektórzy decydują się na pokrycie swoich ścian bielą. To odważny, ale przy okazji też wielowymiarowy wybór, ponieważ biel sama w sobie jest prosta jedynie z pozoru. W rzeczywistości może ona stanowić nie tylko wypełnienie pokoju, ale także bazę do wykonania rozmaitych zdobień, a także samoistnie stanowić rodzaj dekoracji. Co więcej, białe farby i tapety ścienne z delikatnym wzorem są w stanie optycznie powiększyć sypialnię, salon i inne pokoje, a przy tym wyglądają niezwykle atrakcyjnie.

Pamiętajmy, że wszelkie barwy o chłodnych odcieniach, nadają pomieszczeniom głębi i elegancji, podczas gdy ich ciepłe odpowiedniki czynią je przytulniejszymi i tworzą atmosferę pełną rodzinnych uczuć. Warto miksować ze sobą elementy każdego z wymienionych rozwiązań, wówczas pokój staje się bardzo nowoczesny, ale nie emanuje ani odrobią przesady.

Betonowe wnętrza, czy to dobry pomysł?

Industrialny wystrój z elementami betonu, miedzi i odkrytymi rurami zachwycił konsumentów na całym świecie. Surowy charakter tego rozwiązania przeznaczony jest dla amatorów minimalizmu. Efekt betonowych ścian można w szybki sposób uzyskać używając dobrej jakości tapet ściennych lub umiejętnie posługując się tynkiem dekoracyjnym. Obie metody mają rzeszę swoich zwolenników.

Wykorzystując tynk dekoracyjny, łatwo sprawić, że ściany zaczną przypominać prawdziwy beton. Propozycja ta jest łatwa w utrzymaniu. Co więcej, jeśli właściciel mieszkania znudzi się industrialnym wnętrzem, wystarczy przemalować ściany, aby całkowicie zmienić jego charakter.

Są też zwolennicy używania jedynie betonu dekoracyjnego. Co ciekawe, może on spełniać zarówno funkcję ozdoby ściennej, jak i zostać potraktowany do wykończenia obudowy kominka lub innych sprzętów. Połączenie zimnego surowca z ogniem i iskrzącym się drewnem czyni każde pomieszczenie prawdziwym dziełem sztuki.

Tapety ścienne o fakturze betonu również mają swoich zwolenników. Wszystko ze względu na wysoką jakość ich wykonania, łatwość montażu i demontażu oraz interesujący wygląd. Wiele salonów meblowych posługuje się nimi, aby stworzyć ciekawe ekspozycje. Wystarczy się im przyjrzeć, aby zrozumieć, że beton to świetny surowiec do wykończenia pomieszczenia. Materiał ten jest niezwykle uniwersalny, ale jednocześnie łamie liczne konwenanse związane z tradycyjnym aranżowaniem wnętrz. Tysiące osób na całym świecie doceniło już jego potencjał.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %