TOP 5 zabiegów medycyny estetycznej

Read Time:3 Minute, 33 Second

Kosmetologia w dzisiejszych czasach daje nam naprawdę wiele możliwości. To nie tylko lepszy wygląd, ale również w wielu przypadkach zerwanie z traumami, które do tej pory prześladowały nas w codziennym życiu. Chociaż branża ta stale się rozwija i z dnia na dzień wzrasta liczba zabiegów, warto wskazać TOP 5 zabiegów medycyny estetycznej, które pokochały kobiety na całym świecie.

TOP 5 zabiegów medycyny estetycznej

Na początku jednak należy wskazać, że zanim zdecydujemy się na konkretny zabieg, warto umówić się na konsultację. Tym samym zyskamy całkowitą pewność, że zabieg, na którym się udajemy, sprosta naszym oczekiwaniom. Kolejna kwestia to bezpieczeństwo. Branża kosmetyczna należy w Polsce do dzieciny, która wiedzie prym i dynamicznie się rozwija. Na każdym kroku możemy spotkać salony kosmetyczne, które posiadają rozbudowaną ofertę. Niezwykle ważne jest jednak to, aby w myśl z możliwościami, szły też kompetencje. W internecie możemy spotkać wiele zdjęć, na których przedstawiony jest na przykład źle wykonany makijaż permanentny, czy nieprawidłowo przeprowadzona depilacja laserowa. Aby uniknąć rozczarowań przed wizytą, warto przede wszystkim:

  • sprawdzić opinie na temat danego salonu,
  • zapytać na forach internetowych o odczucia innych klientek.

To z pewnością pozwoli nam już na początku określić, czy warto wybrać się do danego miejsca. Poniżej opisaliśmy 5 najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, które dostosowane są zarówno do kobiet, jak i mężczyzn.

Botoks

Chyba śmiało, można napisać, że to właśnie botoks sprawił, tak znaczny i szybki rozwój medycyny kosmetycznej. Za sprawą toksyn botulinowej (naturalnej substancji) blokowane są impulsy nerwowe, które prowadzą do skurczów mięśni, tym samym wywołując zmarszczki. Zabieg jest stosunkowo szybki, a jego efekty utrzymują się nawet do 6 miesięcy. Botoks aplikowany jest przy pomocy cienkiej igły, dzięki czemu wizyta jest praktycznie bezbolesna i co najważniejsze nie wpływa na ograniczenie sprawności, czy zwykłej aktywności pacjentów. Cena zależna jest od ilości i obszaru, jednak średnio wynosi od 400 do 600 zł.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kolejnym zabiegiem, który znajduje się w naszym zestawieniu TOP 5, jest powiększanie ust kwasem hialuronowym, który stanowi naturalną substancję występującą w organizmie każdego człowieka. Jego najważniejszą cechą i jednocześnie funkcją jest wiązanie cząstek wody, dlatego wpływa na jędrność skóry. Zabieg polega na wstrzykiwaniu określonej ilości kwasu w wargi. Efekty widoczne są praktycznie od razu, a usta zyskują nowy wygląd. Za pomocą tego zabiegu możemy powiększyć usta, poprawić ich kształt, a także sprawić, że będą gładkie. Koszt powiększania ust zależy od tego, ile ml kwasu zostanie wstrzyknięte. Zaczyna się średnio o 800 zł, a efekty utrzymują się nawet do 12 miesięcy.

Mezoterapia igłowa

Nie bez powodu ten zabieg znalazł się w naszym zestawieniu. Z pewnością można napisać, iż mezoterapia stanowi jedną z najbardziej uniwersalnych możliwości, które daje medycyna estetyczna. Wpływa na poprawę wielu partii ciała: dekoltu, dłoni, czy nawet skóry głowy. Poprawia kondycję skóry za pomocą mikronakłuć i koktajli, które dobierane są indywidualnie do danego schorzenia. Koszt wynosi około 400 zł, a efekty widoczne są od razu. Jednak w wielu przypadkach niezbędna jest seria tego typu zabiegów.

Mikrodermabrazja

Dla osób, które borykają się z rozstępami, cellulitem, trądzikiem, bliznami, czy pierwszymi oznakami starzenia na ratunek biegnie mikrodermabrazja. Zabieg jest nieinwazyjny i polega przede wszystkim na ścieraniu wierzchniej warstwy skóry i naskórka. Tym samym złuszcza martwe komórki, poprawia gładkość skóry i ją dotlenia. Przywraca też naturalny kolor, dlatego sięga po nią wiele osób, które borykają się z przebarwieniami na twarzy. Najczęściej wymagana jest seria zabiegów, więc koszty mogą się różnić, jednak cena 1 wizyty sięga około 100 zł.

Usuwanie blizn za pomocą lasera

To z pewnością obszar medycyny estetycznej, który poprawił komfort życia wielu osób. Blizny potrądzikowe, pourazowe, czy nawet rozstępy i przebarwienia — to wszystko możemy usunąć za sprawą lasera. Po zabiegu nie odczuwamy dolegliwości bólowych, a ryzyko powikłań jest znikome, dlatego tak wiele osób decyduje się na tę usługę. Ceny zależą od wielkości blizn i miejsca, na którym występują. Czasami wymagana jest seria wizyt, dlatego nie można jednoznacznie określić średniej kwoty.

Istnieje jeszcze szereg zabiegów medycyny estetycznej, które odmieniają życie osób na całym świecie. Kierując się naszymi wskazówkami, które opisaliśmy na początku poradnika, zyskacie pewność, że zabieg zostanie wykonany profesjonalnie, a efekty będą takie, jak sobie tego życzycie. W przypadku wątpliwości zawsze warto skonsultować się z osobą, która będzie wykonywała zabieg. Warto również pamiętać, że ciąża, niektóre leki, czy choroby uniemożliwiają korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej, dlatego należy zapoznać się z przeciwwskazaniami, które dedykowane są do danych schorzeń.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %