Wrastające paznokcie Warszawa

Wrastające paznokcie Warszawa

Read Time:3 Minute, 53 Second

Wrastające paznokcie Warszawa (onychokryptoza) występuje, gdy krawędź płytki paznokcia wrasta w skórę palca, najczęściej dzieje się to na stopie, zwłaszcza na dużym palcu. Jest to dość powszechna patologia, która wywołuje u człowieka niepokój i powoduje silny ból, porównywalny z bólem zębów. Jeśli nie pozbędziesz się tego problemu w odpowiednim czasie, może wystąpić wzrost skóry, rozwija się stan zapalny, a to miejsce zaczyna się ropieć. Jak zadbać o wrastającą płytkę paznokcia? Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się gabinetu podologicznego w Warszawie, gdzie wykonywane są zabiegi w zakresie wrastających paznokci.

Rozwiązywanie problemu wrastających paznokci w Warszawie

Wrastające paznokcie występują najczęściej z powodu noszenia wąskich butów, nadwagi, płaskostopia poprzecznego lub ciąży. Gdy paznokieć zmienia zarówno kolor i strukturę. To główne powody, z którymi podolodzy spotykają się w praktyce. Co powoduje problem wrastania i płaskostopia? Noszenie wąskich butów (mężczyzn, kobiet) prowadzi do zmiany przedniego łuku stopy, poprzecznego płaskostopia.

Z powodu płaskostopia może pojawić się wrastający paznokieć na dużym palcu lub na innych palcach. Z reguły deformacja stopy (spłaszczenie jej łuków) zmienia obciążenie wszystkich palców, a następnie płytki paznokcia zaczynają rosnąć. Ale tak naprawdę zmiany kształtu tej części ciała, która tak naprawdę jest jego podparciem, to poważny znak, że trzeba pomyśleć o własnym zdrowiu i podjąć pewne kroki, aby rozwiązać problem. To samo nie zniknie? W znalezieniu przyczyny onychokryptozy pomoże specjalista z gabinetu podologicznego w Warszawie. Tylko regularne wizyty pomogą w usuwaniu bólu, stanów zapalnych, uzyskasz bezbolesne zabiegi i nauczysz się prawidłowego dbania o stan swoich stóp. Pogolodzy czekają na tych, którzy myślą, wątpią i nie wiedzą, jak rozwiązać problem wrastającego paznokcia.

Objawy wrastającego paznokcia – kiedy udać się do podologa w Warszawie

Wrastające paznokcie Warszawa
Wrastające paznokcie Warszawa

Wrastający paznokieć zwykle dotyka dużego palca, chociaż może również wystąpić na innych palcach. Ból pojawia się wzdłuż krawędzi paznokcia, który z czasem zaczyna się nasilać, najpierw podczas noszenia ciasnych butów lub podczas naciskania paznokcia. Jeśli problem nie zostanie wyeliminowany, ból będzie odczuwalny już przy najmniejszym nacisku na paznokieć lub skórę wokół niego: podczas chodzenia nawet w szerokich butach i w kontakcie z kocem.

Skóra wokół wrastającego paznokcia ulega stanowi zapalnemu, a po dodaniu wtórnej infekcji dotknięty obszar pęcznieje, staje się czerwony, temperatura w tym miejscu wzrasta, w wyniku czego pojawiają się wyrostki. Jak zapobiec wrastającym paznokciom? W Warszawie podolog zaleca poddawanie się takiemu zabiegowi jak pedicure medyczny. Jest on wykonywany w kompleksie, który obejmuje higienę, profilaktykę, zapobieganie problemom stóp, a także leczenie istniejących chorób. Leczy paznokcie i skórę nóg, poprawia ich wygląd i ogólną kondycję.

Istnieją trzy fazy wrastania paznokci:

  • Na pierwszym etapie skóra wokół płytki paznokcia staje się obrzęknięta, pojawia się lekkie zaczerwienienie, ból nie jest silny, ale w fałdach okołopaznokciowych pojawia się już uczucie lekkiego ucisku.
  • W drugim etapie proces zapalny staje się bardziej wyraźny, ból nasila się, zaczyna się ropienie. Ponadto dochodzi do infekcji, a płytka paznokcia jest zdeformowana.
  • W ostatnim etapie paznokieć ulega deformacji, fałdy paznokci zmieniają swój kształt, proces zapalny wchodzi w fazę przewlekłą.

W jaki sposób rozpoznaje się wrastające paznokcie w Warszawie? Rozpoznanie zwykle stawia podolog na podstawie badania zewnętrznego.

Jak się leczy wrastające paznokcie w Warszawie?

Do leczenia wrastającego paznokcia w Warszawie stosuje się różne metody, które dobierane są przez podologa indywidualnie dla każdego pacjenta. Jednym ze sposobów rozwiązania problemu jest niechirurgiczna technika korekcji wrastającego paznokcia poprzez zastosowanie różnego rodzaju płytek i klamer oraz kostki Arkady.

W rezultacie zabieg osiąga trzy cele:

  • Zmienia się kształt paznokcia i jego łożyska, nabierając bardziej płaskiego wyglądu.
  • Zmiana kształtu paznokcia jest minimalna, ale dzięki zabiegowi następuje regularne odprężanie fałdów paznokciowych.
  • Poprawa ukrwienia wyrostków bocznych, skrócenie okresu procesu regeneracyjnego i szybsze gojenie się ran w dotkniętym obszarze.

Czasami do gabinetu podologicznego w Warszawie trafiają osoby, które przeszły usuwanie płytki paznokcia za pomocą interwencji chirurgicznej. Niestety nie został uzyskany pozytywny efekt i pacjenci szukają sposobów rozwiązania problemu. Można przejść zabieg nieinwazyjny w gabinecie podologicznym w Warszawie i pozbyć się kłopotu wrastającego paznokcia skutecznie.

Znaczenie problemu wrastających paznokci

Wrastający paznokieć jest obecnie częstym problemem. Postać krwawo-ropna charakteryzuje się tym, że pacjent nie może nosić butów, każdy dotyk prowadzi do bólu. 

Jeśli paznokieć nadal wrasta lub dopiero rośnie:

  • Aby wyeliminować ten problem należy skontaktować się z podologiem.
  • Ortonyksja – środki mające na celu wyeliminowanie problemu wrastającej płytki paznokcia.
  • Zadanie: ustawić płytkę paznokcia na prawidłowy wzrost, a także wyeliminować dyskomfort i ból.
  • Wyeliminowanie przyczyny uchroni Cię przed nawrotem wrastającej płytki paznokcia.

Dlaczego warto skorzystać z oferty gabinetu podologicznego w Warszawie?

Zamiast ogólnych podejść obarczonych ryzykiem i nieskutecznym leczeniem, podolog bada historię każdego pacjenta, przepisuje indywidualny zestaw diagnostyczny i dobiera odpowiednie opcje leczenia. Podolodzy to specjaliści którzy nie wystawiają żadnych recept, poza tymi, które w praktyce okazały się skuteczne i bezpieczne (takie podejście określane jest również mianem medycyny opartej na dowodach).

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %