Wynajem busów – ważne informacje

Read Time:3 Minute, 51 Second

Wynajem busa do przewozu większej grupy osób to wygodny sposób podróżowania i o wiele tańszy, niż jazda kilkoma samochodami. Zwalnia nas również z problemu znalezienia kilku kierowców. A jeśli zdecydujemy się również na wynajęcie profesjonalnego kierowcy, w ogóle nie będziemy musieli przejmować się tym, kto pokieruje pojazdem oraz jaką trasę należy wybrać. Wynajęty kierowca sam sprawdzi najlepszy dojazd do wybranego przez nas miejsca. Ze względu na to wszystko, wynajem busów, zwłaszcza w czasie wakacji, jest opcją, którą powinniśmy rozważyć. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę przed wyborem konkretnej firmy wypożyczającej samochody.

  • Jaki bus wybrać?

Oczywiście pierwszą ważną kwestią jest ustalenie, jak duży pojazd jest nam potrzebny. Standardowe, małe busy przewożą dziewięć osób, a większe pojazdy mają miejsce na około dwadzieścia osób. Jednak poza ilością miejsc dla pasażerów, powinniśmy zwrócić uwagę również na inne aspekty wynajmowanego busa. Przede wszystkim, jeśli wybieramy się na dłuższe wakacje, warto sprawdzić pojemność bagażnika wybranego przez nas pojazdu. Dla przykładu, Volkswagen Transporter T5 przeznaczony jest dla dziewięciu osób( wynajem busów 9 osobowych szczecin https://www.readyrent.pl/wynajem-aut-9osobowych-szczecin.html ), ale wliczając w to kierowcę, więc tak naprawdę pojechać nim może raczej ośmiu pasażerów, ponieważ pierwszy rząd siedzeń jest zaraz przy kierowcy. Dodatkową wadą jest niezbyt duży bagażnik. Jednocześnie jest to dobry model do podróżowania po mieście, ponieważ wbrew pozorom, jest całkiem zwrotny i parkowanie nie stanowi większego problemu.

Na dłuższe trasy lepszym rozwiązaniem może okazać się większy, mniej zwrotny model, który posiada duże, wygodne siedzenia i duży bagażnik, który pozwoli również na zapakowanie ewentualnych pamiątek z podróży. Takim modelem busa może być Citroen Jumper. Oczywiście wśród wad tego typu pojazdów jest mniejsza zwrotność, problem z  parkowaniem oraz niestety, o wiele większe spalanie i tym samym większy koszt paliwa.

Sprawdź również:

Poza liczbą osób warto zastanowić się, jak daleko będziemy jechać oraz czy musimy zabrać dodatkowe walizki czy inny sprzęt. Ważne jest również to, czy wybieramy się do innego miasta, nad morze czy w góry. Możemy wynająć bus dostosowany do różnego typu terenu. Odpowiedzi na te pytania z pewnością ułatwią nam wybór najkorzystniejszej oferty.

  • Jak wybrać dobrą wypożyczalnię?

Niestety, trudno na pierwszy rzut oka ocenić, czy dana firma jest dobra, to znaczy, czy nie próbuje przemycić dodatkowych, ukrytych kosztów oraz czy dysponuje busami o odpowiednim standardzie. Dlatego też, jeśli nie mamy doświadczenia w wypożyczaniu pojazdów, powinniśmy najpierw spędzić trochę czasu na zapoznaniu się z różnymi ofertami kilku różnych wypożyczalni.

Warto pomyśleć o wynajęciu busa jak najwcześniej, przynajmniej z dwumiesięcznym wyprzedzeniem, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Busy wynajmują nie tylko osoby prywatne, ale i firmy fundujące wyjazdy swoim pracownikom oraz biura podróży. Należy również pamiętać o tym, że im później będziemy wynajmować busa, tym cena może być wyższa.

Gdy już zdecydujemy się na usługi konkretnej firmy, warto poprosić o przesłanie wzoru umowy. Należy wcześniej sprawdzić, czy nie znajdują się tam ukryte koszty. Warto zwrócić uwagę na limit kilometrów i związane z nim dopłaty, koszt ewentualnego sprzątania wnętrza busa czy koszty związane z awarią czy wypadkiem nie z winy kierującego busem. Należy również dowiedzieć się, jaką politykę ma dana firma w przypadku awarii zaistniałej nie z winy wynajmującego, to znaczy, czy klient ma szansę na pomoc czy dostarczenie nowego busa. Po zapoznaniu się ze wszystkimi szczegółami umowy może się okazać, że pozornie droższy bus, kosztujący 300 zł za dobę, okaże się tańszy, niż bus wynajmowany za 200 zł za dobę.

  • Wynajem busów – cena

Cena wynajmu busów jest różna dla różnych firm( wynajem busów szczecin https://www.readyrent.pl/wynajem-busow-szczecin.html ). Wszystko zależy od konkurencji, ogólnego rynku wynajmu pojazdów, modelu pojazdu oraz okresu, w którym się wynajmuje bus. W przypadku sezonu urlopowego czy ferii zimowych ceny mogą wzrosnąć.

Cena zależy również od klasy wypożyczanego busa, np. klasa „standard” z pewnością będzie o wiele tańsza niż klasa VIP z pełnym pakietem udogodnień, choć czasem, jeśli zdecydujemy się na wynajem pojazdu odpowiednio wcześnie, będziemy mogli w korzystnej cenie wynająć bus w wyższym standardzie. Dodatkowo warto zaznaczyć, że na cenę wpływa również czas wynajmu pojazdu. Im dłuższy okres, tym niższa cena. Wpływ na cenę może mieć również deklarowany przebieg dzienny. Wiele firm określa limit przejechanych dziennie kilometrów, ale nie jest to też coś, co nie może być poddane negocjacji. W przypadku wynajmu busów, warto negocjować cenę. Każda podana w ofercie cena może być zmieniona.

Na sam koniec warto odnotować, że jeśli dużo podróżujemy, to powinniśmy pomyśleć o stałej współpracy z wybraną firmą wypożyczającą busy. Z pewnością przełoży się to na korzystny dla nas rabat i większe zaufanie firmy, co może wpłynąć na możliwości negocjacji warunków umowy.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %