Organizacja wesela w hali namiotowej

Read Time:3 Minute, 33 Second

Ważny aspektem planowania ślubu i wesela jest wybór odpowiedniej sali. Podczas podejmowania decyzji należy wziąć pod uwagę różnorodne sprawy, m.in. układ sali, jej wielkość, klimatyzację (jeśli uroczystość odbywa się latem), możliwość aranżacji i potencjał estetyczny miejsca. Najpopularniejsze sale mogą pochłonąć sporą część budżetu przeznaczonego na wesele; dodatkowo należy rezerwować je z dużym wyprzedzeniem. Młode pary coraz częściej decydują się na rozwiązanie, które pozwoli im w pełni cieszyć się jedną z najpiękniejszych chwil życia i jednocześnie nie zrujnować swoich finansów na samym początku wspólnej drogi. Mowa o hali namiotowej. Dziś sprawdzimy, czy rzeczywiście można ją z powodzeniem wykorzystać do organizacji wesela.

Kilka słów o halach namiotowych

Zanim skupimy się bardziej na weselnej tematyce, skupmy się chwilę na tym, czym właściwie jest hala namiotowa https://www.nowhal.pl/hale-namiotowe-malopolskie/. To popularne rozwiązanie stosuje się m.in. w przemyśle, obiektach sportowych, w rolnictwie i handlu. Najczęściej konstrukcja tworzona jest przez połączone z sobą segmenty. Taka modułowa budowa sprawia, że hala jest mobilna oraz można ją rozłożyć/złożyć stosunkowo szybko. Pozwala też na zmniejszanie i powiększanie powierzchni hali, w zależności od aktualnych potrzeb. Części hali najczęściej pokryte są ochronną warstwą, dzięki którym na ich powierzchni nie zachodzi proces korozji. Powszechnie stosowanym pokryciem jest cynk; nierzadko stosuje się również metodę ogniową. Do budowy konstrukcji wykorzystuje się m.in stal i aluminium. Hala stworzona z pierwszego materiału jest dość ciężka; wydawać się może, że takie rozwiązanie nadaje jej wytrzymałości i solidności. Często jednak hale namiotowe wykonane z użyciem stali są mniej solidne i mają słabsze sprawy niż te aluminiowe (które są lekkie, łatwe w montażu, raczej nie ulegają korozji i charakteryzują się dużą wytrzymałością). Osłony hali namiotowej najczęściej wykonane są z PCV. Wybierając konkretne rozwiązanie, warto sprawdzić, czy materiał posiada wszystkie niezbędne atesty oraz czy producent zabezpieczył części konstrukcji przed korozją.

Weselne hale namiotowe. Kilka słów o wielkości namiotów i ich cenie

Większość z nas była w swoim życiu na co najmniej jednym weselu. Prawdopodobnie wszystkie lub większość takich imprez było organizowanych w tradycyjnych salach. Współczesne trendy nie pozostawiają jednak złudzeń – to właśnie hale namiotowe będą cieszyć się coraz większą popularnością. Wynika to z kilku powodów. Jeśli nadal wahamy się nad wyborem sali weselnej, warto dokładnie zapoznać się z każdym z nich.

 Jak już wcześniej wspominaliśmy, wynajem sali weselnej może wiązać się ze sporymi kosztami. Jeśli zależy nam na oszczędności, hala namiotowa będzie najlepszym rozwiązaniem. Producenci oferują rozwiązania w różnych cenach; koszt zależy oczywiście od parametrów, m.in. od wielkości. Nawet opcje z wyższej półki cenowej najczęściej wypadają bardzo konkurencyjnie w porównaniu do tradycyjnego wynajmu sal. Jeśli zdecydujemy się na wynajem, a nie na kupno hali, obniżamy cenę jeszcze bardziej. 

Bywa, że często przez słabą dostępność sal lub po prostu z powodu ograniczeń cenowych jesteśmy zmuszeni zdecydować się na mniejszą przestrzeń, niż początkowo zakładaliśmy. Wybierając halę namiotową https://www.nowhal.pl/hale-termiczne/ mamy możliwość wyboru optymalnego rozmiaru. Rozpiętość powierzchniowa, którą oferują producenci rozwiązań weselnych, jest bardzo duża – od mniejszych rozmiarów np. 10 x 5 metrów, bo duże, obszerne hale o szerokości nawet do 30 metrów. Klienci mogą wybierać również większe długości i szerokości – dzięki modułowej budowie hal, producenci są w stanie zaoferować zindywidualizowane rozmiary i na życzenie klienta zbudować halę i niestandardowych rozmiarach.

Elegancki wygląd i możliwość wykorzystania potencjału natury

Namioty najczęściej budzą skojarzenia z kempingiem i dość spartańskimi warunkami. Z namiotami weselnymi jest jednak inaczej. Zaprojektowane są w taki sposób, żeby całość prezentowała się elegancko, wystawnie i luksusowo. Hale namiotowe przeznaczone do organizacji wesel posiadają więc stylowe żyrandole oraz nierzadko również piękne, podwieszane sufity. Ozdobny charakter posiada również pokrycie podłogi – często w tym celu wykorzystuje się pasujące kolorystycznie wykładziny, a nawet panele z drewna.

Wielu osobom marzy się wesele na świeżym powietrzu. Niestety taki plan często nie ma szans na realizację przez ryzyko pojawienia się niesprzyjających warunków pogodowych. Idealnym kompromisem między tradycyjną, “zabudowaną” halą, a przyjęciem na świeżym powietrzu jest hala namiotowa wyposażona w ściany transparentne. To rozwiązanie można zastosować również, gdy na zewnątrz jest chłodno i deszczowo. Jeśli pogoda dopisuje i na zewnątrz panuje temperatura zbliżona do pokojowej, ciekawym pomysłem może okazać się otwarcie jednej ze ścian hali. W ten sposób goście będą mieć ułatwiony dostęp do ogrodu, co dodatkowo powiększy przestrzeń imprezy. Taka otwarta ściana to również stały dopływ świeżego powietrza oraz możliwość wykorzystania walorów naturalnego otoczenia.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %