Organizacja wesela w hali namiotowej

Ważny aspektem planowania ślubu i wesela jest wybór odpowiedniej sali. Podczas podejmowania decyzji należy wziąć pod uwagę różnorodne sprawy, m.in. układ sali, jej wielkość, klimatyzację (jeśli uroczystość odbywa się latem), możliwość aranżacji i potencjał estetyczny miejsca. Najpopularniejsze sale mogą pochłonąć sporą część budżetu przeznaczonego na wesele; dodatkowo należy rezerwować je z dużym wyprzedzeniem. Młode pary coraz częściej decydują się na rozwiązanie, które pozwoli im w pełni cieszyć się jedną z najpiękniejszych chwil życia i jednocześnie nie zrujnować swoich finansów na samym początku wspólnej drogi. Mowa o hali namiotowej. Dziś sprawdzimy, czy rzeczywiście można ją z powodzeniem wykorzystać do organizacji wesela.

Kilka słów o halach namiotowych

Zanim skupimy się bardziej na weselnej tematyce, skupmy się chwilę na tym, czym właściwie jest hala namiotowa https://www.nowhal.pl/hale-namiotowe-malopolskie/. To popularne rozwiązanie stosuje się m.in. w przemyśle, obiektach sportowych, w rolnictwie i handlu. Najczęściej konstrukcja tworzona jest przez połączone z sobą segmenty. Taka modułowa budowa sprawia, że hala jest mobilna oraz można ją rozłożyć/złożyć stosunkowo szybko. Pozwala też na zmniejszanie i powiększanie powierzchni hali, w zależności od aktualnych potrzeb. Części hali najczęściej pokryte są ochronną warstwą, dzięki którym na ich powierzchni nie zachodzi proces korozji. Powszechnie stosowanym pokryciem jest cynk; nierzadko stosuje się również metodę ogniową. Do budowy konstrukcji wykorzystuje się m.in stal i aluminium. Hala stworzona z pierwszego materiału jest dość ciężka; wydawać się może, że takie rozwiązanie nadaje jej wytrzymałości i solidności. Często jednak hale namiotowe wykonane z użyciem stali są mniej solidne i mają słabsze sprawy niż te aluminiowe (które są lekkie, łatwe w montażu, raczej nie ulegają korozji i charakteryzują się dużą wytrzymałością). Osłony hali namiotowej najczęściej wykonane są z PCV. Wybierając konkretne rozwiązanie, warto sprawdzić, czy materiał posiada wszystkie niezbędne atesty oraz czy producent zabezpieczył części konstrukcji przed korozją.

Weselne hale namiotowe. Kilka słów o wielkości namiotów i ich cenie

Większość z nas była w swoim życiu na co najmniej jednym weselu. Prawdopodobnie wszystkie lub większość takich imprez było organizowanych w tradycyjnych salach. Współczesne trendy nie pozostawiają jednak złudzeń – to właśnie hale namiotowe będą cieszyć się coraz większą popularnością. Wynika to z kilku powodów. Jeśli nadal wahamy się nad wyborem sali weselnej, warto dokładnie zapoznać się z każdym z nich.

 Jak już wcześniej wspominaliśmy, wynajem sali weselnej może wiązać się ze sporymi kosztami. Jeśli zależy nam na oszczędności, hala namiotowa będzie najlepszym rozwiązaniem. Producenci oferują rozwiązania w różnych cenach; koszt zależy oczywiście od parametrów, m.in. od wielkości. Nawet opcje z wyższej półki cenowej najczęściej wypadają bardzo konkurencyjnie w porównaniu do tradycyjnego wynajmu sal. Jeśli zdecydujemy się na wynajem, a nie na kupno hali, obniżamy cenę jeszcze bardziej. 

Bywa, że często przez słabą dostępność sal lub po prostu z powodu ograniczeń cenowych jesteśmy zmuszeni zdecydować się na mniejszą przestrzeń, niż początkowo zakładaliśmy. Wybierając halę namiotową https://www.nowhal.pl/hale-termiczne/ mamy możliwość wyboru optymalnego rozmiaru. Rozpiętość powierzchniowa, którą oferują producenci rozwiązań weselnych, jest bardzo duża – od mniejszych rozmiarów np. 10 x 5 metrów, bo duże, obszerne hale o szerokości nawet do 30 metrów. Klienci mogą wybierać również większe długości i szerokości – dzięki modułowej budowie hal, producenci są w stanie zaoferować zindywidualizowane rozmiary i na życzenie klienta zbudować halę i niestandardowych rozmiarach.

Elegancki wygląd i możliwość wykorzystania potencjału natury

Namioty najczęściej budzą skojarzenia z kempingiem i dość spartańskimi warunkami. Z namiotami weselnymi jest jednak inaczej. Zaprojektowane są w taki sposób, żeby całość prezentowała się elegancko, wystawnie i luksusowo. Hale namiotowe przeznaczone do organizacji wesel posiadają więc stylowe żyrandole oraz nierzadko również piękne, podwieszane sufity. Ozdobny charakter posiada również pokrycie podłogi – często w tym celu wykorzystuje się pasujące kolorystycznie wykładziny, a nawet panele z drewna.

Wielu osobom marzy się wesele na świeżym powietrzu. Niestety taki plan często nie ma szans na realizację przez ryzyko pojawienia się niesprzyjających warunków pogodowych. Idealnym kompromisem między tradycyjną, “zabudowaną” halą, a przyjęciem na świeżym powietrzu jest hala namiotowa wyposażona w ściany transparentne. To rozwiązanie można zastosować również, gdy na zewnątrz jest chłodno i deszczowo. Jeśli pogoda dopisuje i na zewnątrz panuje temperatura zbliżona do pokojowej, ciekawym pomysłem może okazać się otwarcie jednej ze ścian hali. W ten sposób goście będą mieć ułatwiony dostęp do ogrodu, co dodatkowo powiększy przestrzeń imprezy. Taka otwarta ściana to również stały dopływ świeżego powietrza oraz możliwość wykorzystania walorów naturalnego otoczenia.