Kupony promocyjne online – innowacyjny sposób na oszczędzanie

Read Time:3 Minute, 20 Second

Kupony promocyjne online to jedno z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę haseł. Polacy od wielu lat coraz częściej sięgają po kupony promocyjne online, dzięki którym mogą zakupić swoje ulubione produkty i usługi w niezwykle atrakcyjnych cenach. Nie ma się co dziwić – po co przepłacać, jeśli jest możliwość zakupienia produktów typu premium w niewiarygodnie korzystnych cenach? Każdy lubi oszczędzać i kupować produkty tanio, dlatego kupony promocyjne online to rzecz, po którą powinni sięgnąć wszyscy, którym zależy na tanim i wygodnym kupowaniu. W dzisiejszym artykule przedstawiamy pełen pakiet informacji na temat korzyści wynikających z korzystania z kuponów promocyjnych online. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Kupony promocyjne online – pakiet najważniejszych informacji 

Kupony promocyjne online nie pojawiły się wraz z początkiem pierwszych internetowych sklepów. Była to swego rodzaju ewolucja, która od kilku lat trwała na rynku zakupów. Początki kodów rabatowych, które znamy w dzisiejszej formie, miały miejsce w kuponach ze zniżkami, które w przeszłości były dołączane do pracy codziennej. Gdy wycięliśmy taki kupon i okazaliśmy go sprzedawcy w sklepie, mogliśmy skorzystać z bardzo atrakcyjnych zniżek i bonusów. Warto wiedzieć o tym, że w przeszłości standardowe papierowe kupony dotyczyły wyłącznie wybranych kategorii produktów – nie można było korzystać z kuponów na hotele czy wycieczki. Po jakimś czasie takie źródło dystrybucji, czyli klasyczne papierowe kupony promocyjne, okazało się dla firm stanowczo nieopłacalne. Rozwój internetu spowodował, że zainteresowanie tradycyjną prasą znacząco zmalało. Sklepy internetowe zaczęły zdobywać coraz więcej klientów, dlatego kupony promocyjne zaczęły być oferowane w formie online. W sieci zaczęły pojawiać się specjalne przestrzenie, na których użytkownicy mogli znajdować zniżki oraz wykorzystywać je w trakcie realizacji wirtualnych zakupów. Kupony promocyjne online cieszą się ogromną popularnością aż do dziś. Ich ogromnym atutem jest fakt, iż nie trzeba ich mieć w formie papierowej. W przeszłości osoby mające kupony papierowe często narzekały, że zgubiły kupon, przez co bezpowrotnie traciły szansę na skorzystanie z wyjątkowo atrakcyjnej oferty. W przypadku kuponów promocyjnych online sprawa jest znacznie prostsza – wszystko mamy zapisane w internecie, dlatego nie ma ryzyka, że nasz kupon promocyjny online nagle zniknie. Wielu internautów przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego produktu lub usługi dokładnie sprawdza oferty cenowe od poszczególnych sklepów. Z reguły wybierają właśnie ten, który oferuje najniższą cenę a dodatkowo potrafi zaproponować kupony promocyjne online obniżające cenę jeszcze bardziej. Dzięki temu mogą oszczędzać naprawdę sporo pieniędzy. Potencjał korzyści wynikających z korzystania z kuponów promocyjnych online dostrzegły także specjalne serwisy rabatowe działające w systemie afiliacyjnym. 

Systemy afiliacyjne – ogromna liczba korzyści z kuponów promocyjnych online dla wszystkich stron zawieranej transakcji

W ramach systemu afiliacyjnego kody rabatowe są udostępniane wydawcom z wykorzystaniem specjalnej sieci afiliacyjnej. Wydawca, gdy otrzyma już kod, umieszcza go w swoim serwisie oraz podpina link afiliacyjny. Dzięki temu ma pewność, że za wszystkie transakcje zrealizowane przez klientów otrzyma pewną część wynagrodzenia. W takiej konfiguracji ogromne zyski odnoszą wszyscy – zarówno sklep organizujący promocje, klienci jak i wydawcy zrzeszeni w systemie afiliacyjnym.

Kody uniwersalne a ekskluzywne – czym się różnią?

Warto wiedzieć o tym, że gdy wspominamy już o wykorzystaniu kodów rabatowych w systemach afiliacyjnych, opłaca się także znać ich podstawowe rodzaje. Reklamodawcy, w zależności od tego, jakie są potrzeby, mogą zajmować się przekazywaniem kodów uniwersalnych bądź ekskluzywnych. Oczywiście, mechanizm działania w przypadku obu rodzajów zniżek jest dokładnie taki sam, jednak nieco się one różnią. Poniżej dokładnie definiujemy kody uniwersalne oraz kody ekskluzywne. Kody uniwersalne to rodzaj kodów przekazywanych wszystkim wydawcom konkretnego programu partnerskiego. Reklamodawca z wykorzystaniem sieci afiliacyjnej daje klientowi zniżkę, którą dostaje każdy partner. Z kolei kody ekskluzywne są kodami przekazywanymi tylko dla jednego, starannie wybranego wydawcy. Serwisy rabatowe proponują rozmaitym reklamodawcom zwiększoną widoczność oraz większą promocję, jeśli będą mogli oferować zniżki z konkretnego sklepu na wyłączność. Oprócz tego, wyróżnikiem kodów ekskluzywnych jest fakt, iż są one dla klientów znacznie korzystniejsze niż uniwersalne. 

Rodzaje kodów rabatowych 

Kupony promocyjne online oraz kody występują w rozmaitych konfiguracjach. Wszystko zależy od tego, co oferują. Oto najpopularniejsze rodzaje kodów:

  • kod procentowy, czyli rabat (np. 10, 20, 50 procent) – mogą one dotyczyć konkretnego produktu bądź całej kategorii asortymentu w danym sklepie,
  • kod kwotowy – jest to kod obniżający kwotę zamówienia o określoną sumę pieniędzy,
  • darmowa dostawa. 
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %