Myjnia samoobsługowa jak obsługiwać?

Myjnia samoobsługowa jak obsługiwać?

Read Time:3 Minute, 39 Second

Myjnia samoobsługowa jak obsługiwać? Zazwyczaj, gdy słyszysz termin “myjnia bezdotykowa”, myślisz o wielkiej linii montażowej ze szczotkami i opryskiwaczami, ale często myjnie samoobsługowe wyglądają po prostu jak wielki pusty garaż z wysokociśnieniowym opryskiwaczem. Z pewnością nie są one szczególnie zachęcające, a wiele osób unika ich całkowicie, ponieważ po prostu nie wie, jak działają.

Wiele myjni samoobsługowych jest bezobsługowych, a instrukcje dotyczące obsługi opryskiwacza są często wyblakłe i trudne do odczytania, zwłaszcza w nocy. Kiedy już wiesz, jak działa myjnia samoobsługowa, możesz docenić korzyści, jakie oferuje. Są one zazwyczaj tańsze, a godziny ich pracy są zazwyczaj o wiele bardziej dogodne. Myjnie automatyczne mogą również uszkodzić małe części na zewnątrz pojazdu, takie jak anteny i spojlery, i samo to ryzyko może sprawić, że ludzie zdecydują się na świat myjni samoobsługowych.

Przygotowanie do czyszczenia pojazdu

Upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca, aby przejść wokół pojazdu. Sprawdź również, czy Twój pojazd znajduje się wystarczająco blisko opryskiwacza, aby umyć obie strony. Zapoznaj się z odpowiednią formą płatności. Bądź przygotowany na zapłacenie za mycie. Ten krok wydaje się prosty, ale niektóre zakłady przyjmują gotówkę, inne karty, a jeszcze inne tylko monety. Upewnij się, że jesteś przygotowany do umycia samochodu i włożenia pieniędzy do maszyny. Jeśli automat używa karty kredytowej lub debetowej, postępuj zgodnie z instrukcjami, aby uniknąć wielokrotnego pobierania pieniędzy. Unikaj korzystania z automatu, jeśli wygląda podejrzanie, zwłaszcza jeśli jest to typ karty kredytowej. Jeśli maszyna przyjmuje tylko drobne pieniądze, w pobliżu zatoczek może znajdować się automat do wydawania reszty, ale najlepiej jest przynieść własną. Zapoznaj się z ustawieniami opryskiwacza. Niektóre opryskiwacze są bardzo podstawowe i mają tylko jedno lub dwa różne ustawienia mocy. Inne są bardziej zaawansowane i mogą oferować sekwencję różnych myć, aby prawidłowo umyć samochód. Ponadto wielu inwestorów zadaje sobie pytanie: ile można zarobić na myjni bezdotykowej? Myjnia bezdotykowa inwestycja zwraca się w ciągu kilku miesięcy, a zyski wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych w skali roku.

Ustawienia myjni samoobsługowej

Podstawowe ustawienia są następujące, choć niektóre myjnie dodają więcej. Funkcja mycia: to ustawienie usuwa z pojazdu cały brud i zanieczyszczenia, które można łatwo usunąć. Mydło czyści głębiej niż woda i może dokładnie usunąć brud, sól, smary i inne zanieczyszczenia z głębi powierzchni pojazdu. Spłukiwanie: to ustawienie spłukuje całe mydło z samochodu, dzięki czemu może on odjechać czystszy niż kiedykolwiek. Niektóre myjnie mają ustawienia “mycie wstępne” i “wosk”. W takim przypadku należy pamiętać, że mycie wstępne odbywa się przed myciem, a woskowanie jest ostatnim krokiem. Usuń wszystkie elementy wewnętrzne, które chcesz umyć. Gdy już wiesz, jak działa opryskiwacz i ile będzie kosztować mycie, rozłóż wszystkie elementy wnętrza, które chcesz umyć, na ziemi obok pojazdu. Budowa myjni bezdotykowej jest prosta i trwa kilka miesięcy. Budowa myjni bezdotykowej cena wynosi kilkanaście tysięcy złotych.

Mycie czas start! Ważne wskazówki

Myjnia samoobsługowa jak obsługiwać?Włóż pieniądze do maszyny. Teraz możesz już włożyć pieniądze do maszyny i rozpocząć mycie. Rozpocznij mycie pojazdu. Użyj ustawienia mycie wstępne) lub zwykłe mycie. Skieruj opryskiwacz od siebie i stań w rozsądnej odległości, zwykle do metra od samochodu. Upewnij się, że umyłeś każdą stronę, a woda dostała się do wnęk kół i na spód pojazdu. Pokryj samochód mydłem. Gdy wszystko jest już mokre, ustaw maszynę na “mycie” lub “namydlanie”, w zależności od tego, który krok maszyna określa jako następny (różne marki mogą różnie sformułować te kroki!). Pokryj samochód od góry do dołu wodą z mydłem. Jeśli części wewnętrzne są szczególnie brudne, możesz również pokryć je mydłem. Umyj samochód kilka razy, aby upewnić się, że jest tak namydlony, jak to tylko możliwe. Wytrzyj samochód gąbką. W wielu myjniach dostępna jest gąbka, którą można wykorzystać. Jeśli tak jest, wypłucz gąbkę bardzo dokładnie przed wytarciem samochodu w dół z nim, gdyż brud i piasek mogą utknąć w gąbce, która może zarysować lakier. Lepiej jest przynieść własną lub kupić świeżą, ale oczywiście nie zawsze jest to praktyczne. Szoruj cały samochód przez kilka minut. Spłucz mydło z samochodu. Teraz możesz ustawić maszynę na “płukanie”. To ustawienie rozpyla tylko wodę z rozpylacza tak, że całe mydło jest dokładnie zmyte z powierzchni samochodu i części wewnętrznych na podłodze. Przejdź nad wszystkim dwa lub trzy razy, aby upewnić się, że mydło jest wypłukane, w przeciwnym razie mydło może tworzyć małe plamy na farbie, które sprawiają, że samochód wygląda brudno. Na końcu warto użyć funkcji woskowania, która chroni samochód przed zanieczyszczeniami.  Mycie na myjni samoobsługowej jest niezmiernie proste, co jest dodatkowym atutem tego typu myjni. W kilka minut można generalnie posprzątać pojazd i to bez wielkich kosztów.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %