Rolety okienne – następcy firanek

Read Time:3 Minute, 23 Second

Okno to przestrzeń szczególna – zapewnia kontakt ze światem i dopływ światła dziennego do pomieszczenia i jest wizytówka mieszkania lub lokalu użytkowego na zewnątrz. Okno jest przestrzenią dekoracyjną. Aranżację okna widzą osoby przechodzące z zewnątrz. Oferta artykułów do dekoracji okien jest olbrzymia – od tradycyjnych zasłon i firan, po nowoczesne rolety okienne i żaluzje. Warto dodać, że okienną dekoracją są także przyczepki na okna i naklejki.  Używane głównie w okresie świątecznym lub w pomieszczeniach dziecięcych. Rolety okienne mają nie tylko znaczenie dekoracyjne, ale także praktyczne.

Rola światła słonecznego w pomieszczeniu

Ilość światła słonecznego, które dociera przez okna do mieszkania lub lokalu użytkowego, ma ogromne znaczenie dla samopoczucia i komfortu. Niedoświetlone pomieszczenia negatywnie wpływają na zdolność koncentracji, powodują szybsze zmęczenie oczu i gorszy nastrój. Jeżeli światła  z zewnątrz, np.: słońca, światła latarni jest za dużo, to również odbija się to na oczach, pogarsza się jakość snu, co powoduje wieczne zmęczenie. W prześwietlonych pomieszczeniach mogą występować zakłócenia w pracy monitorów komputerowych i telewizorów. Regulować ilość światła pomagają rolety okienne.

Zalety rolet okiennych

Nowoczesne rolety okienne wypierają z użycia zasłony i firanki. Widać go w lokalach użytkowych, gdzie rzadko widuje się firanki. Rolety mają wiele praktycznych zastosowań. Po pierwsze – w pełni osłaniają pomieszczenie przed wzrokiem wścibskich sąsiadów. Można za ich pomocą optycznie powiększyć pokój i regulować ilość światła, która ma wypadać do pomieszczenia, więc doskonale izolują od nadmiaru światła słonecznego i światła latarni. Klient bez problemu znajdzie rolety, nawet do niestandardowych okien lub zamówi wykonanie rolety na wymiar. Gwarantuje to komfort i swobodę w użytkowaniu rolet okiennych. W ofercie tego asortymentu znajdują się także specjalne modele przeznaczone do okien dachowych i do dużych okien biurowych oraz balkonowych. Rolety mają różny sposób mocowania. Ich montaż może wykonać nawet osoba, która nigdy wcześniej nie miała styczności z roletami rzymskimi – wystarczy postępować zgodnie z instrukcją montażu. Ich obsługa jest wyjątkowo prosta, poradzi z tym sobie nawet 8-letnie dziecko. Wśród ofert rolet okiennych znajdą się modele dziecięce lub nadające się do pokoju młodzieżowego.

Rolety zaciemniające

Najważniejszą funkcją rolet nie jest ozdobienie okna, ale możliwość regulacji światła słonecznego. Dla osób, które mają okna po stronie nasłonecznionej przez większość dnia, idealnym wyborem będą rolety okienne zaciemniające, które zabezpieczają pomieszczenie przed nadmiernym światłem i zapewniają optymalne warunki do wypoczynku, nauki, zabawy i pracy. Oprócz cech funkcjonalnych zaciemniające rolety rzymskie  podkreślają elegancki i przytulny charakter wnętrza. Przesłony zaciemniające są dostępne w pełnej gamie kolorystycznej i w wykonane są z różnych rodzajów materiału, tak, aby każdy, kto chce założyć je w domu lub pomieszczeniu użytkowym, mógł wybrać egzemplarz, który idealnie sprawdzi się w wnętrzu. Rolety okienne stanowią ważny element aranżacyjny każdego wnętrza. Rolety zaciemniające pomagają regulować temperaturę pomieszczenia latem – nie wpuszczają zbyt dużej ilości promieni słonecznych, co sprawia, że w pokojach nie jest tak gorąco i można w komfortowych warunkach spędzać czas. Wysokie temperatury nie są tak odczuwalne. W trakcie upalnego lata dużym problemem jest zła jakość obrazu w telewizorze. Zastosowanie rolet zaciemniających sprawia, że ekran będzie bardzo dobrze widoczny, pomimo słońca za oknem.

Rolety zewnętrzne – ochrona domu i biura

Właściciele domów jednorodzinnych i biur często wybierają rolety zewnętrzne, które montuje na zewnątrz oka. Chronią okna przed gradem, deszczem, śniegiem oraz wzrokiem przechodniów. Są najlepszym zabezpieczeniem przed nadmiarem promieni słonecznych, które mogą przeszkadzać pracownikom w wykonywaniu ich obowiązków. Nie dopuszczają do nagrzania pomieszczenia w lecie i nawet w czasie upału tworzą we wnętrzu zdrowy mikroklimat. Działają jak zwierciadło – odbijające światło na zewnątrz, pochłaniają i rozpraszają promienie słoneczne, zanim ogrzeją budynek, chroniąc tym samym pomieszczenie przed  przegrzaniem. Zimą roletę można odsłonić, poprawiając w ten sposób bilans cieplny budynku i komfort życia/przebywania użytkowników. Montaż rolet okiennych zewnętrznych powinno się zaplanować na etapie budowy domu. Montaż na skończonej elewacji jest bardziej skomplikowany i droższy.

 

 

Łatwość czyszczenia

Rolety okienne wykonane z materiałów, które łatwo jest utrzymać w czystości, np.: impregnowanego poliestru, uszlachetnionego lnu  i bawełny.

Rolety okienne wypierają firanki ze względu na swoją uniwersalność i bogaty wybór kolorystyki. Elegancki wygląd rolet powoduje, że chętnie są wybierane do lokali użytkowych i do gabinetów dyrektorów, prezesów, czy innych ważnych osobistości. Rolety można także zestawiać z eleganckimi zasłonami, ale wtedy zasłony pełnią funkcję wyłącznie dekoracyjną.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %